TOP Inwestycje mieszkaniowe na Śląsku, część II. Sprawdź te ciekawe oferty deweloperów

Jeśli myślisz o kupnie mieszkania albo domu, to eksperci podpowiadają, że nie ma złego czasu na taką inwestycję. Trzeba tylko dokładnie przemyśleć, co i za ile chcemy kupić. W trudnych czasach szczególnie warto decydować się na lokal, który posłuży nam dobrze przez całe lata. Nie warto inwestować „na chwilę”, warto szukać solidnego dewelopera, który buduje solidnie. Sprawdźcie te ciekawe oferty deweloperów w województwie śląskim.

TOP Inwestycje mieszkaniowe cz. II

Inwestycje mieszkaniowe ostatnio spowolniły. To widać też w statystykach. Deweloperzy, który budowali na potęgę jeszcze rok, dwa lata temu, dzisiaj znacznie ostrożniej decydują się na rozpoczęcie nowej inwestycji. Jak wynika z raportu opracowanego przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, w 2021 roku, w samych tylko Katowicach rozpoczęto budowę 2566 mieszkań. Z kolei w trzech kwartałach 2022 roku aż o 62% mniej - tylko 964.

Jak podaje katowicki Urząd Statystyczny najwięcej mieszkań oddali do użytku we wrześniu inwestorzy w budownictwie indywidualnym – 683 (tj. o 3 proc. więcej niż przed rokiem) oraz deweloperzy budujący na sprzedaż lub wynajem – 571 (przy czym jest to o 33 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku 2021, co pokazuje skalę hamowania).

Analizując cały okres od stycznia do wrześnie statystycy wyliczyli, że najwięcej mieszkań przekazali do użytkowania inwestorzy w Katowicach – 1364, następnie w: Częstochowie – 844, Gliwicach – 834, Bielsku-Białej – 773 oraz powiecie tarnogórskim – 722. Najmniej natomiast w Piekarach Śląskich – 40, Jastrzębiu-Zdroju – 91 oraz Siemianowicach Śląskich – 98.

To oznacza, że w kolejnych latach będzie znacznie mniejszy wybór mieszkań czy domów niż jest obecnie, bo rozpoczęte w 2021w tak dużej liczbie budowy jeszcze trwają.

Eksperci nie mają też dobrych wiadomości dla potencjalnych kupców albo inwestorów: ceny nie spadną, możliwa jest ewentualna korekta kilkuprocentowa. Ale to wszystko, bo drastycznie wzrastają koszty deweloperów – energii, materiałów, wreszcie koszty zatrudniania ludzi (od 1 stycznia 2023 r. kolejny raz wzrasta płaca minimalna).

Ceny nowych mieszkań w Katowicach, które są wiodącym rynkiem mieszkaniowym w województwie, nadal pozostają niższe aniżeli w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, czy Warszawie. Coraz bardziej jednak się do nich zbliżają. W tym roku, jak wynika z opracowania portalu RynekPierwotny.pl średnia cena m2 nowego mieszkania w Katowicach po raz pierwszy w historii przekroczyła barierę 10 tys. złotych (dokładnie 10305 zł). Analitycy otodom.pl z kolei oceniają, że m2 nowego mieszkania w Katowicach w październiku 2022 r. wyniósł średnio 9732 zł, czyli tylko ponad 400 zł mniej niż szacunki pierwszego przywoływanego portalu.

Dzisiaj, jak mało kiedy wcześniej, decyzja o kupnie nowego mieszkania jest trudna. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Sprawdźcie te ciekawe oferty wiodących deweloperów ze Śląska.

ATAL Olimpijska - prestiżowo i z widokiem na góry


W ramach inwestycji ATAL przy ul. Olimpijskiej w Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny na południu Polski. Będzie mierzyć 128 metrów i mieć 35 pięter. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Superatrakcyjnym zwieńczeniem wysokościowca stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry.

Projekt jest pełen nowoczesnych rozwiązań, zarówno pod względem klasy zastosowanych materiałów, jak również funkcjonalności. Trwa sprzedaż mieszkań w inwestycji, a najszybciej nabywców znajdują mieszkania trzypokojowe i wysoko położone apartamenty.

Ogółem w ramach projektu ATAL Olimpijska
www.atalolimpijska.pl w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań oraz 17 lokali usługowych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych.

Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowano liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji - wspomniany taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci będą mogli także opcjonalnie wybrać inne rozwiązania smart home oraz zdecydować się na wykończenie całego mieszkania w programie ATAL Design.

Mieszkańcy wysokościowca z pewnością docenią bliskość miejskiej infrastruktury, miejsc rozrywki i czasu wolnego oraz doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Ogromnym atutem inwestycji jest bowiem lokalizacja. W spokojnej i sprzyjającej relaksowi Strefie Kultury, w otoczeniu charakterystycznych dla centrum Katowic budynków, takich jak MCK i Spodek.

Oddanie do użytkowania dwóch z trzech budynków jest planowane na III kwartał 2025 r.

Biuro sprzedaży: tel. 32 353-65-73
atalolimpijska.pl

Kameralne osiedle Stara Cegielnia w Gliwicach


Osiedle Stara Cegielnia w Gliwicach to kameralna inwestycja, skierowana do osób ceniących sobie komfort, kameralność oraz bliskość natury. Wybierana przez osoby ceniące zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą.

Zaledwie 4 km od centrum Gliwic, w otoczeniu zieleni, pól i łąk, z własnym jeziorkiem, terenem rekreacyjnym, placem zabaw oraz wydzielonym miejscem na ognisko powstaje Osiedle Stara Cegielnia. Nietuzinkowa architektura, klatki schodowe o wysokim standardzie, winda, parkingi podziemne z podgrzewanymi podjazdami, stacje uzdatniania wody, podtynkowe instalacje klimatyzacyjne, duży plac zabaw to tylko niektóre atuty tego kameralnego osiedla.

Na uwagę zasługuje również ułożenie budynków względem stron świata – wszystkie balkony, tarasy i salony usytuowane są na południe, a sypialnie - na stronę północną, co gwarantuje komfortowe ich użytkowanie nawet w upalne dni. Obecnie realizowany etap inwestycji L i Ł ma bezpośredni widok na jeziorko i tereny zielone.

Wszystkie mieszkania na parterze posiadają ogródki, na pierwszym piętrze duże tarasy, a mieszkania na drugim piętrze są dwupoziomowe. Wybierając mieszkanie na drugim poziomie, oferujemy do Państwa dyspozycji ponad 100 m2 przestrzeni w niezwykle atrakcyjnej cenie, ponieważ płacicie Państwo wyłącznie za 46 lub 62 m2 poziomu podstawowego!

W mieszkaniach nie ma ścian nośnych, wszystkie ścianki są działowe, co pozwala przyszłym mieszkańcom na samodzielne zaprojektowanie wybranej przestrzeni. Deweloper realizuje indywidualne aranżacje bez dodatkowych dopłat.

Osiedle jest w pełni monitorowane, a wjazd ograniczony szlabanem, co pozwala cieszyć się otaczającą przestrzenią na zasadach wyłączności.

Zapraszamy na stronę www.osiedelstaracegielna.pl lub do kontaktu bezpośredniego z deweloperem 607-164-079!

Osiedle BOLKO w Bytomiu, zaprojektowane przez Medusa Group


Osiedle BOLKO w Bytomiu to nowy projekt firmy Renner Sp. z o.o. Inwestor znalazł się w nielicznej grupie tych deweloperów, którzy dostrzegli potencjał w mieście Bytom i postanowił zainwestować tu w stworzenie zupełnie nowej przestrzeni do życia. Z pomocą przyszła pracownia architektoniczna Medusa Group, z siedzibą właśnie w Bytomiu, która w projekt weszła całym swoim sercem, z ogromnym dorobkiem i doświadczeniem. Nie bez znaczenia jest też duże poparcie miasta Bytom dla inwestycji.

Teren, na którym powstaje Osiedle Bolko, przy ulicy Północnej 1, od strony fińskich domków, jeszcze kilkanaście miesięcy temu był zaniedbany i porośnięty chaszczami. Dziś panuje tu porządek, działka jest ogrodzona, obsiana trawą, sadzone są nowe drzewa. Inwestor wziął sobie za cel stworzenie nowej i pełnej przestrzeni do życia, co oznacza, że oprócz budynków, zagospodarowane zostaną także tereny zielone - powstanie nowy park o
powierzchni 1 ha, oświetlony, bezpieczny i plac zabaw oraz rekreacji.

Osiedle Bolko to zespół budynków w zabudowie szeregowej, na który w pierwszym etapie składa się 46 mieszkań, każde z dodatkową, zieloną przestrzenią.

  • M3 (trzy pokoje) - parterowe z ogródkiem i tarasem,
  • M4 (cztery pokoje) - dwupoziomowe z dwoma tarasami,
  • M5 (5 pokoi), trzy poziomowe, z ogródkiem i dwoma tarasami.

Projekt oferuje industrialną, prostą architekturę i wysoki standard budowy. Budynki spełniają najwyższe normy energooszczędności obowiązujące w EU. Mają w trójwarstwowe ściany, ocieplone wełną mineralną i wyjątkową elewację, wykonaną z pustaka TeknoAmerBlok. W każdym mieszkaniu jest ogrzewanie podłogowe, rolety antywłamaniowe i termiczne, a także najnowszej generacji gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann. Kolejną niewątpliwą zaletą Osiedla Bolko jest położenie - bliskość szkół, przedszkoli, miejsc rozrywki, łatwy dojazd do tras wylotowych i dróg ekspresowych, a także bezpośredni dostęp do autostrady A1.

Budowa Osiedla Bolko rozpoczęła się w maju 2021 roku, a zakończenie pierwszego etapu zaplanowano na IV kw.
2022 roku.

Kontakt do biura sprzedaży: tel. 796-99-58-57 kontakt@osiedle-bolko.pl

Osiedle Brzoskwiniowa w Tychach. Mieszkania z dużymi balkonami i ogrodami


Osiedle Brzoskwiniowa zlokalizowane jest w dzielnicy Wartogłowiec, zaledwie 2,5km od centrum Tychów. Realizacja osiedla została podzielona na etapy, w ramach których powstanie pięć budynków. W każdym z budynków znajdą się jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 75 mkw.

Inwestycję wyróżniają przemyślane plany wnętrz, bardzo duże balkony i ogrody, a także parkingi podziemne i komórki lokatorskie, a to wszystko w niskich 2-piętrowych budynkach wyposażonych w cichobieżne windy. Na terenie osiedla powstanie również plac zabaw dla dzieci.

Obecnie w trakcie budowy są dwa budynki, gdzie dostępnych jest 51 mieszkań. Pierwsze mieszkania zostaną oddane nabywcom już w połowie 2023 roku.

Lokalizacja osiedla nie została wybrana przypadkowo – gwarantuje ona przyszłym mieszkańcom komfort i duże przestrzenie wokół osiedla, a jednocześnie zapewnia dostęp do wszelkich niezbędnych w codziennym życiu udogodnień, takich jak szkoły (500 m), przedszkola (2 km), sklepy (Lidl 850 m, Biedronka 1,5 km). Lokalizacja nowej inwestycji zapewnia szybkie i sprawne poruszanie się po Tychach. Dojazd do wszystkich ważnych arterii miasta jest łatwy i bezproblemowy, a bliskość przystanków komunikacji miejskiej sprawia, że samochód może zostać na parkingu. W odległości 9 min jazdy samochodem dostępne jest centrum przesiadkowe PKP. Ponadto lokalizacja osiedla zapewnia bardzo wygodny i szybki dostęp do dróg, które komunikują Tychy z pozostałymi miastami aglomeracji śląskiej (min. Katowice, Oświęcim, Mysłowice, Mikołów czy Pszczyna).

Dojście do najbliższego przystanku autobusowego zajmuje nie więcej niż 5 minut.

Inwestycja realizowana jest przez firmę Stabilio Domy – doświadczonego tyskiego dewelopera, który działa na lokalnym rynku już od ponad 10 lat. W tym czasie firma zrealizowała i sprzedała ponad 300 domów, apartamentów i mieszkań. Inwestor gwarantuje wysoką jakość wykonania, terminową realizację inwestycji oraz profesjonalne podejście do sprzedaży budowanych nieruchomości. Sprzedaż odbywa się w oparciu o Ustawę Deweloperską, co gwarantuje nabywcom bezpieczeństwo transakcji.

Biuro Sprzedaży – ul. Lawendowa 1/22 Tychy
Kontakt – 600 257 342, www.stabilio.pl

Wyjątkowe, nowoczesne Apartamenty Źródlana w prestiżowej dzielnicy Ustronia

Nowoczesne Apartamenty Źródlana w prestiżowej dzielnicy Ustronia. Bezpośrednie sąsiedztwo ścieżek oraz szlaków pieszo rowerowych jak również bogatej bazy rekreacyjno-uzdrowiskowej. Wyjątkowe, kameralne osiedle dla osób ceniących sobie spokój i piękne widoki.

Całość inwestycji składać się będzie tylko z 8 kompaktowych apartamentów o pow. 50 m2. Na funkcjonalnie zaprojektowaną przestrzeń składają się:

  • salon z aneksem kuchennym ca. 17 m2,
  • przestronna sypialnia ca. 15,5 m2,
  • dodatkowy pokój 8,2 m2,
  • widna łazienka z wc 4,2 m2.

Istnieje również możliwość wygospodarowania dodatkowego wc o powierzchni 2 m2. Duże możliwości indywidualnej aranżacji daje przestronny i ustawny hall.

Budynki zaprojektowano z energooszczędnych materiałów wysokiej jakości, które zapewnią przyszłym użytkownikom niskie koszty eksploatacji. Do ogrzewania każdego z apartamentów z najwyższą starannością został dobrany kocioł dwufunkcyjny elektryczny z zasobnikiem, zasilający układ ogrzewania podłogowego, mogący współpracować w hybrydzie z panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu koszty ogrzewania można obniżyć do minimum.

Dla apartamentów na parterze przynależy prywatna strefa rekreacji o powierzchni 150-180 m2 w cenie 20.000,00 zł.
Apartamenty na piętrze dysponują dużymi narożnymi tarasami, z których można podziwiać panoramę Beskidu.

Na zamkniętym osiedlu znajduje się 8 miejsc parkingowych w cenie 10 tys. zł.

W CENACH PRZEDSPRZEDAŻOWYCH TJ. DO KOŃCA 2022 MIEJSCE PARKINGOWE GRATIS !!!!
Kontakt, rezerwacja: tel. 501-676-743; 604-677-557

Zdjęcie główne do artykułu

Może Cię zainteresować:

TOP Inwestycje mieszkaniowe na Śląsku i w Zagłębiu. Na tych nowych osiedlach warto zamieszkać lub zainwestować

Autor: Redakcja

30/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon