Tragiczny wypadek drogowy w Wodzisławiu Śląskim. Trzy osoby zginęły na miejscu, trzy kolejne przewieziono do szpitala

Dalszy ciąg tragicznego początku roku na drogach w województwie śląskim. 13 stycznia 2024 r. późnym wieczorem wydarzył się straszny w skutkach wypadek w Wodzisławiu Śląskim.

W Wodzisławiu Śląskim w dzielnicy Zawada na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w sobotę 13 stycznia 2024 r. około godz. 20.30 doszło do wypadku drogowego.

Trzy osoby nie żyją w wyniku wypadku w Wodzisławiu Śląskim Zawadzie

Według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna kierujący samochodem marki Peugeot, skręcając z ulicy Młodzieżowej w ulicę Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym samochodem marki Audi, jadącemu ulicą Młodzieżową. Audi dachowało, samochód został dosłownie zmiażdżony. Audi podróżowało w sumie pięć osób w wieku 17 do 23 lat.

W wyniku zdarzenia, mimo podjętej reanimacji kierujący audi oraz dwoje przewożonych przez niego pasażerów poniosło śmierć na miejscu. Dwoje pozostałych pasażerów audi oraz kierujący peugeotem zostali przewiezieni do szpitala. Pasażerowie audi odwiezieni do szpitala byli w ciężkim stanie.

- W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły 3 osoby podróżujące audi - dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi - 17 letnia pasażerka i 19-letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego - dodają policjanci.

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W akcji udział brały 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego (Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Świerklany) oraz 2 Zespoły należące do Szpitala w Wodzisławiu Śląskim.

W miejscu zdarzenia trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Drogi w rejonie skrzyżowania, na którym doszło do wypadku były zablokowane. Czynności zostały zakończone i ruch został przywrócony o godzinie 2:00 w nocy 14 stycznia. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Jak mówią świadkowie, audi jechało wcześniej z dużą prędkością ulicami Wodzisławia Śląskiego.

Tragiczna zima na drogach w woj. śląskim

Końcówka 2023 r. i początek 2024 r. okazują się tragiczne w woj. śląskim. W sylwestra na drogach zginęło aż 5 osób. Więcej: Tragiczny sylwester na drogach w województwie śląskim. W wypadkach tego dnia zginęło 5 osób.

Z początkiem 2024 r. życie straciło aż czterech pieszych. Jeden z wypadków miał miejsce w Bytomiu: Zmarł starszy mężczyzna, potrącony 5 stycznia 2024 r. na przejściu dla pieszych w Bytomiu Szombierkach

- 4 osoby zginęły, a 18 zostało rannych. Do tych najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Korbielowie na ulicy Granicznej, w Częstochowie, gdzie na ulicy Legionów 80-letni mężczyzna kierujący audi potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie kobiety oraz w Bytomiu na ulicy Zabrzańskiej, gdzie kierujący mitsubishi śmiertelnie potrącił 84-latka - wyjaśniali policjanci 6 stycznia 2024 r.

Policjant śląskiej drogówki

Może Cię zainteresować:

Zmniejsza się liczba osób, które straciły życie w wypadkach. Śląska drogówka podsumowała 2023

Autor: Redakcja

08/01/2024

W wypadku zginęły trzy osoby

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w Żernicy. Nie żyją trzej obywatele Ukrainy, zginęli na miejscu... Droga została zablokowana

Autor: Redakcja

31/12/2023

Wypadek myslowice mikolowska 02

Może Cię zainteresować:

Kierowca z Katowic spowodował groźny wypadek w Mysłowicach. Dwie osoby przewieziono do szpitala

Autor: Katarzyna Pachelska

11/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon