Tramwaje Śląskie chcą mieć własną planszówkę. A co będzie na planszy? Oto najlepsze pomysły naszych Czytelników

Tramwaje Śląskie ogłosiły konkurs na stworzenie gry planszowej w tematyce komunikacyjnej. Czekają na pomysły mieszkańców. A ci, jak się okazuje, są bardzo kreatywni i na naszych łamach podpowiadają, jakie wyzwania powinny znaleźć się na planszy.

Pierwszy karlik po modernizacji mat ts

Gra planszowa z tramwajem oraz miastami Górnego Śląska i Zagłębia w roli głównej? Brzmi interesująco. Szczególnie, że pomysł na rozgrywkę mieliby dostarczyć sami pasażerowie. Tramwaje Śląskie ogłosiły konkurs i zapowiadają, że gdy ktoś zgłosi naprawdę epicki projekt to specjaliści wynajęcie przez spółkę go zrealizują.

- Chodzi o to, by zaprojektować grę dla całej rodziny, której scenariusz będzie ściśle wiązać się z komunikacją tramwajową. To jedyny element wymagany, resztę zostawiamy fantazji uczestników – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Jeśli mowa o fantazji, to ta jest w narodzie silna. Gdy wczoraj informowaliśmy o konkursie organizowanym przez TŚ, sami pokusiliśmy się propozycje rozgrywki (np. „Ciągniesz kartę: jedziesz do pracy, ale w banie nie ma klimy, a na zewnątrz +36. Po chwili łzy ciekną ci po plecach. Tracisz świeżość i pewność siebie. Game over"). Naszym śladem poszli Czytelnicy, którzy do tematu podeszli bardzo kreatywnie.

- Chcesz dojechać do Wesołego Miasteczka. Nie trzeba. Jedziesz tramwajem 39 i masz rollercoaster - to jeden z komentarzy.

Był też taki pomysł:

„Ciągniesz kartę i czytasz: „przez likwidacje L12 utknąłeś w korku na Kościuszki w Chorzowie. Pauzujesz dwie kolejki”

Albo to:

„Ciągniesz kartę „jedziesz 6 z Tauzena na Rondo”. Przez najbliższe 10 kolejek co drugą pauzujesz.".

To też dobre:

„Ciągniesz kartę: bana niy jedzie na Bryn ów ino do Zowodzio.- fajrant momy.Dwa place do zadku."

And the last but not least:

„Czarna karta "Tramwaj na Południe" i wypadasz z gry".

Jak widać, potencjał na bardzo udaną grę planszową w tematyce tramwajowo-komunikacyjnej jest spory. Mamy nadzieję, że Tramwaje Śląskie skorzystają z propozycji Czytelników Ślązaga i powstanie gra na miarę naszych możliwości. Ave Tramwaje

Tramwaje Katowice

Może Cię zainteresować:

Tramwajarze ogłosili konkurs na planszówkę w górnośląsko – zagłębiowskiej scenerii

Autor: Michał Wroński

23/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon