"Trwa IV rozbiór Polski" - mówi prezydent Siemianowic Rafał Piech. Startuje do Sejmu, ale 200 km od Śląska

W wyborach parlamentarnych wystartuje Polska Jest Jedna. Prawicowa partia założona przez Rafała Piecha, kontrowersyjnego prezydenta Siemianowic Śląskich. Nie znajdziemy go jednak na wyborczej liście w jego rodzinnym mieście. Przewodniczący PJJ wystartuje do Sejmu spod Tatr.

fot. FB/Polska Jest Jedna
Rafał Piech ten od Maryi wystartuje do Sejmu spod Tatr Pod Śpiącym Rycerzem chce walczyć o nową Polskę

Rafał Piech od dwóch kadencji rządzi Siemianowicami Śląskimi. W tym czasie zawierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi i wielokrotnie oświadczał, że Matka Boska „otrzymała klucze do miasta, jest jego menedżerem i je prowadzi”. Później dodatkowo zawierzył miasto Miłosierdziu Bożemu.

Siemianowice Śląskie dla Rafała Piecha okazały się jednak za małe. W 2021 r. założył prawicową partię Polska Jest Jedna (choć sam Piech skrót PJJ rozwija także jako Panem Jest Jezus). Początkowo partia zajmowała się przede wszystkim krytykowaniem szczepień przeciw Covid-19 oraz rzekomej segregacji sanitarnej. Dziś w programie jest m.in. oparcie polskiej energetyki o węgiel, którego mamy podobno na 300 lat (!) czy budowa nowych kopalń. Jest też mowa o wsparciu dla przedsiębiorców i rolników.

- Od 1989 r. trwa czwarty, gospodarczy rozbiór Polski. Wszystkie rządy niszczyły i niszczą naszą gospodarkę. Zniszczono górnictwo oraz hutnictwo i nie pozwolono się rozwinąć polskiemu biznesowi. To jest ostatni moment żeby Polska nie stała się kolonią – twierdzi Rafał Piech.

Dlatego PJJ startuje w wyborach parlamentarnych, co przewodniczący partii zapowiadał już w maju 2023 r., w wywiadzie dla ŚLĄZAGA. - Polska Jest Jedna jest nową prawdziwą prawicą. PJJ wnosi nową jakość do polityki. Budzi to strach dotychczasowych liderów politycznych i ich otoczenia. Chcą za wszelką cenę utrzymać obecny poziom w sondażach – mówił wtedy przewodniczący PJJ.

Rafał Piech pod Śpiącym Rycerzem będzie walczył o nową Polskę

Według informacji na stronie Państwowej Komisji Wyborczej na 41 okręgów do Sejmu Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna swoje listy wystawi w 39. Będzie miał także 4 kandydatów do Senatu. O miejsce w Sejmie powalczy m.in. Rafał Piech. Nie znajdziemy go jednak na liście w okręgu nr 31, który obejmuje jego rodzinne Siemianowice Śląskie, a także Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Świętochłowice, Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński. Przewodniczący PJJ wystartuje do Sejmu spod Tatr, w okręgu nr 14 obejmującym miasto Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański.

- Ustaliliśmy, że tam gdzie zostanie zarejestrowana nasza pierwsza lista wystartuje przewodniczący partii. W dodatku zebraliśmy tam rekordową liczbę podpisów poparcia i liderzy z tego okręgu prosili, żebym tam właśnie startował – mówi Rafał Piech.

Przewodnicząc PJJ powołuje się także na Wojciecha Korfantego, który również pochodził z Siemianowic Śląskich i – jak twierdzi Rafał Piech - pokochał Zakopane. Dodał, że Zakopane to jedno z miejsc, gdzie rodziła się polska niepodległość i dlatego pod Śpiącym Rycerzem chce walczyć o nową Polskę.

Rafał Piech zakłada, że partia Polska Jest Jedna w wyborach do Sejmu zdobędzie między 9 a 13 proc. głosów. W sondażu CBOS, którego wyniki opublikowano 15 września, poparcie dla PJJ wyniosło 1 proc. Z kolei w prawyborach w Wieruszowie, nazywanym „Polską w pigułce”, które zorganizowano 17 września PJJ uzyskała 4,08 proc.

Rafal piech polska jest jedna

Może Cię zainteresować:

"Gdy Kaczyński usłyszał o nas, wpadł w szał" - mówi Rafał Piech, szef partii, która ma nazwę ziemską i duchową

Autor: Marcin Zasada

26/05/2023

Rafał Piech

Może Cię zainteresować:

Rafał Piech. Matka Boska i koronasceptyzm. Na czym polega fenomen prezydenta Siemianowic Śląskich?

Autor: Teresa Semik

14/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon