Trwa zbiórka na wyjazd Klaudii Stawiasz na mistrzostwa świata w Szwajcarii. Będzinianka wystąpi jako reprezentantka w pole sport

Klaudia Stawiarz, mieszkanka Będzina zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskich zawodach pole sport, dzięki czemu awansowała na Mistrzostwa Świata IPSF. Czterodniowe zawody odbędą się w szwajcarskiej Lozannie. Koszt wyjazdu zagranicę wyniesie ponad 10 tysięcy złotych, co przekracza budżet będzinianki. Rodzina akrobatki założyła w tym celu zbiórkę.

Klaudia Stawiarz to mieszkanka Będzina, która od piątego roku życia trenuje akrobatykę. W minionych tygodniach będzinianka zdobyła pierwsze miejsce na ogólnopolskich zawodach, a tym samym ustanowiła nowy rekord Polski.

- Udało się! Mam 1 miejsce, rekord Polski i awans na Mistrzostwach Świata IPSF w Pole Sport - podkreśliła Stawiarz. - Uzyskana punktacja daje mi aktualnie 6 miejsce w kategorii Junior Female, biorąc pod uwagę wszystkie krajowe mistrzostwa, które do tej pory się odbyły w 2022 r. - dodała.

Zbiórka na spełnienie marzeń

Wspominane Mistrzostwa Świata odbędą się w Szwajcarii w dniach 27-30 październik. Występ Klaudii zaplanowany jest natomiast na niedzielę, 30 października. Niestety koszty wyjazdu akrobatka będzie musiała pokryć z własnej kieszeni. Jest to suma rzędu dziesięciu tysięcy złotych. Jej rodzina postanowiła pomóc w spełnieniu marzeń akrobatki, w tym celu założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Do tej pory udało się uzbierać ponad sześć tysięcy złotych. Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

- Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy!!! Proszę trzymajcie za mnie kciuki 30.10.2022 10:45 - podsumowała Stawiarz.

Akrobatka od piątego roku życia trenuje pole sport. W dniu dziewiątych urodzin jej rodzice zamontowali w pokoju rurę do ćwiczeń. Obecnie kobieta trenuje w Fit Freak w Będzinie. Wyjazd do Szwajcarii to nie pierwsze poważne osiągnięcie będzinianki. Do tej pory udało się jej zdobyć: dwa razy 2. miejsce na międzynarodowych zawodach Pole Art Experience, 3. miejsce na międzynarodowych zawodach Pole Dance Show, oraz dwa razy 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Pole & Aerial w kategoriach Pole Sport Elite Junior i Aerial Sport Duety Młodziki Mieszane.

Ufo Pogoria

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka pieniężna na renowację dawnej kawiarni Arizona. Statek kosmiczny zacumował przy Pogorii I

Autor: Martyna Urban

12/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon