Trwają poszukiwania 20-latka z Cieszyna. To student Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie

Już blisko tydzień trwają poszukiwania zaginionego dwudziestolatka Cieszyna, studenta Akademii Lotniczej w Dęblinie. Mężczyzna zniknął w ubiegły piątek, 22 lipca 2022 r. w godzinach wieczornych. Następnego dnia jego rzeczy znaleziono nad brzegiem rzeki Wieprz w Dęblinie.

fot. KPP w Rykach
Poszukiwania zaginionego studenta z Cieszyna

W poszukiwania dwudziestolatka zaangażowani są płetwonurkowie, strażacy i policjanci. Sprawdzana jest rzeka Wieprz w miejscu gdzie znaleziono rzeczy studenta oraz linia brzegowa i okoliczny teren. W toku poszukiwań użyto m.in. helikoptera policyjnego, psa tropiącego oraz dronów.

- Cały czas szukamy mężczyzny zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Na miejscu pracuje straż pożarna, wojsko i policja, a dziś dołączyli płetwonurkowie z Warszawy z sonarem, którzy zbadają dno rzeki Wieprz – w czwartek, 28 lipca 2022 r., powiedział w rozmowie z PAP st. asp. Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Dodatkowo czynności operacyjne prowadzą kryminalni. Jak dodała st. asp. Agnieszka Marchlak sprawdzane są media społecznościowe, konta bankowe, monitoringi i rozpytywani są znajomi. Do tej pory nie trafiono jednak na żaden ślad.

Poszukiwany to Szymon Masarski z Cieszyna

Poszukiwany to dwudziestoletni Szymon Masarski z Cieszyna. W piątek, 22 lipca 2022 r., między godz. 21.00 a 22.00 wyszedł z obecnego miejsca zamieszkania w Dęblinie i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Następnego dnia znaleziono jego rzeczy wraz z dokumentami nad brzegiem rzeki Wieprz w Dęblinie.

Zaginiony Szymon Masarski z Cieszyna
Zaginiony Szymon Masarski z Cieszyna

Rysopis zaginionego: wzrost 165 cm, sylwetka szczupła, włosy proste, krótko ostrzyżone koloru ciemnego, nos prosty średni, uszy normalne, brak blizn i tatuaży.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka