Tytuł „Cud Polski” 2024 dla Bielska-Białej. Stolica Podbeskidzia reprezentuje całe województwo śląskie

Dane jeszcze nieoficjalne, ale wiadomo już, że Bielsko-Biała zdobyło zdecydowaną przewagę w internetowym głosowaniu. Jako jeden z szesnastu „cudów Polski” będzie reprezentować całe województwo śląskie.

Bielsko-Biała z tytułem „Cud Polski”

Bielsko-Biała zdobyło tytuł „Cudu Polski” w konkursie National Geographic Traveler. Stolica Podbeskidzia wygrała w głosowaniu z Granicznymi Meandrami Odry oraz katowickim Szlakiem Beboków i jako ,,cud" reprezentuje całe województwo śląskie. Głosowanie trwało do północy 5 czerwca. Internauci wybierali najciekawsze ich zdaniem miejsca, obiekty, obszary, po jednym w każdym z 16 województw kraju.

- Nazywana „miastem splotów” Bielsko-Biała to kreatywna przestrzeń spotkań ludzi i pomysłów. W unikalnym wielobarwnym wzorze pojawiają się dwa dominujące motywy: przepleciona krętą nicią rzeki Białej historia dwóch kiedyś odrębnych miast. Ciągły ruch interferuje ze spokojem niezmiennie trwającej górskiej przyrody - pisała redakcja National Geographic.
Bielsko-Biała, rynek. Fot. Tomasz Renk, Śląskie Travel
Bielsko-Biała, rynek. Fot. Tomasz Renk, Śląskie Travel

„Cudowne miasto u podnóża gór”

Początkowo wydawało się, że w województwie śląskim zwyciężą Graniczne Meandry Odry, ale o końcowym wyniku zadecydowała prawdopodobnie mobilizacja mieszkańców Podbeskidzia. Chociaż redakcja National Geographic przedstawi oficjalne wyniki w poniedziałek 10 czerwca, w mediach społecznościowych bielszczanie wyrażają radość już teraz.

Mieszkamy w cudownym mieście u podnóża gór. Tak więc należy się ten tytuł.
Fantastycznie… Cudownie móc mieszkać w Polsce i do tego w takim CUDZIE POLSKI, jakim jest nasze magiczne, przepiękne BIELSKO.
Bielsko-Biała ma ciągle jeszcze niewykorzystany potencjał w ludziach, historii, kulturze i turystyce.

Część komentujących zwraca uwagę, że w związku z otrzymaniem prestiżowego tytułu, warto pomyśleć o nowych inwestycjach w estetykę przestrzeni. Jeszcze inni przypominają, że ostatnio Bielsko-Biała nie miało powodów do radości. Powódź do jakiej doszło 4 czerwca spowodowała straty finansowe zarówno miasta, jak i mieszkańców, którym woda zalała posesje i piwnice.

Bielsko biala rynek

Może Cię zainteresować:

Bielsko-Biała ,,cudem Polski"? Trwa głosowanie w plebiscycie National Geographic. Miasto zachęca do wzięcia udziału

Autor: Szymon Karpe

26/05/2024

Nowy zegar miejski bielsko biala 2

Może Cię zainteresować:

Z wieży Ratusza w Bielsku-Białej znów zabrzmiał miejski hejnał. Mieszkańcy wybrali godzinę w internetowym głosowaniu

Autor: Szymon Karpe

17/04/2024

Para góralska z Istebnej, akwarela Henryka Jastrzembskiego (1846)

Może Cię zainteresować:

Mamy na Śląsku wyimaginowaną krainę. Kto i kiedy właściwie wymyślił nazwę "Podbeskidzie"?

Autor: Tomasz Borówka

10/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon