Uwaga, kierowcy: na autostradzie A1, niedaleko lotniska w Pyrzowicach, PKP PLK buduje kolejowy wiadukt. Będą utrudnienia

Uwaga kierowcy, na A1 w rejonie lotniska w Pyrzowicach rozpoczną się roboty przy budowie kolejowych wiaduktów. W związku z pracami ruch na autostradzie będzie wstrzymywany.

Twitter/ GDDKiA Katowice
Na A1 powstanie kolejowy wiadukt

PKP PLK budować będzie wiadukt, którym poprowadzona ma zostać linia kolejowa do lotniska w Pyrzowicach. Prace rozpoczną się już dzisiaj o godzinie 22 i prowadzone będą do godziny 6 rano w piątek, a następnie w tych samych godzinach w nocy z piątku na sobotę. Jak się dowiedzieliśmy, „w rezerwie” jest jeszcze noc z soboty na niedzielę, ale wszystko wskazuje na to, że utrudnienia na A1 powinny zakończyć się w sobotę rano.

Co to oznacza dla kierowców? Ruch na jezdni autostrady – we wspomnianych wcześniej godzinach – będzie całkowicie zatrzymywany w 10-minutowych interwałach. W tym czasie siłowniki przesuwać będą wiadukt nad A1. Roboty mają zacząć się na pasach w kierunku Gliwic, zaś później – w kierunku Częstochowy. Prace prowadzone będą w czasie najmniejszego natężenia ruchu na autostradzie, więc nie powinny być szczególnie uciążliwe. Na miejscu ma być policja.

Nowe wiadukty w powiecie będzińskim

Dodajmy, że po weekendzie rozpoczną się prace przy mostach na rzece Pagor, w Goląszce stanowiącej część wsi Preczów – w powiecie będzińskim, w ciągu drogi krajowej 86. Powstaną dwa nowe obiekty w miejscu dotychczas istniejących. Jak informuje GDDKiA, zadanie obejmuje „wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, rozbiórkę istniejących mostów, budowę nowych obiektów inżynierskich wraz z nawierzchnią i elementami wyposażenia, budowę dojazdów do nowych obiektów, przebudowę skarp i brzegów koryta rzeki Pagor w rejonie obiektów (bez ingerencji w część nurtową rzeki), budowę kanału technologicznego wzdłuż DK86, korektę niwelety drogi oraz jej krawędzi na dojazdach do obiektów. Całość zakończy wprowadzenie docelowej organizacji ruchu”.

Inwestycję o wartości ponad 6,7 mln zł realizować będzie firma Primost Południe z Będzina. Prace mają zakończyć się w półtora roku.

Antonov An-124 Ruslan na lotnisko Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Ogromny samolot Ruslan Antonov wylądował w Katowicach. Przywiózł pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy

Autor: Arkadiusz Nauka

02/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców