W sieci pojawiły się zdjęcia nowego, w pełni elektrycznego jeepa. To właśnie ten model będzie produkowany w tyskim zakładzie koncernu Stellantis

Od kilku tygodni wiemy już, jaki samochód będzie produkowany w zakładzie Stellantis w Tychach pod marką Jeepa. Teraz zdjęcia nowego, w pełni elektrycznego auta, opublikował portal CarScoops. Pojazd pomalowany jest w maskujące wzory, ale widać podobieństwa z autem, którego grafiki koncern pokazał na początku marca.

Jeep

Przypomnijmy, że 1 marca 2022 r., podczas prezentacji planu strategicznego Dare Forward 2030 firmy Stellantis, koncern ujawnił grafiki pierwszego w historii, w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa (BEV – battery electric vehicle). Pojazd – należący do segmentu B-SUV (i mniejszy od modelu Renegade) – ma wejść do sprzedaży na początku przyszłego roku, a, jak wcześniej informował Stellantis, pierwsze nowe samochody Jeepa mają zjechać z taśmy produkcyjnej jeszcze w tym roku. W Tychach.

Nowy, elektryczny Jeep. Fot. Stellantis

Tymczasem zdjęcia nowego, małego jeepa (określanego także jako Baby Jeep), w kamuflażu, opublikował portal CarScoops. Charakterystyczny grill marki został wprawdzie zaklejony, jednak światła, przód samochodu, a nawet przetłoczenia na masce są niemal identyczne, jak w pokazanych 1 marca przez koncern materiałach.
Model będzie oparty na platformie eCMP, która jest już podstawą kilku małych modeli FWD, w tym Peugeota e-2008, Opla Mokka-e i DS3 Crossbacka E-Tense. Postawiono na eCMP, ponieważ potwierdzona już nowa platforma STLA Small nie będzie do tego czasu gotowa w 100 procentach – informuje portal CarScoops.

Nowy jeep w kamuflażu. Fot. CarPix, S. Baldauf/SB-Medien (CarScoops)

Mówi się, że nowy, w pełni elektryczny, jeep może nosić nazwę Jeepster i będzie samochodem typowo miejskim. Ma być sprzedawany przede wszystkim na rynkach europejskich, gdzie tego typu auta stają się coraz popularniejsze. Przypomnijmy, że w 2023 roku w Tychach ma zostać uruchomiona produkcja nowego modelu Fiata, natomiast w 2024 roku – Alfa Romeo. Jakie będą to modele? Według CarScoops – nowa generacja Fiata 500X i Alfa Romeo Brennero.

Samochody dostawcze koncern Stellantis produkuje także we Włoszech

Może Cię zainteresować:

Gliwicka fabryka Stellantis będzie produkować nowy model Toyoty. Samochód trafi na rynek także z napędem elektrycznym

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/06/2022

Produkcja nowego Opla Astry rozpoczęła się w Ruesselsheim

Może Cię zainteresować:

Gliwicka fabryka Stellantis już w kwietniu rozpocznie produkcję samochodów dostawczych. Z taśmy montażowej zjeżdżać będą Citroën Jumper, Peugeot Boxer oraz Opel Movano

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rok 1991: Cinquecento w Tychach

Fabryka, która zmotoryzowała pokolenia, nie tylko Ślązaków

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Autostrada A4

Od dzisiaj podwyżka opłat za przejazd A4 Katowice-Kraków

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Parkingi w Strefie Kultury w Katowicach

Szykujcie się na droższe parkowanie. Nie tylko w Katowicach

Linie montażowe w tyskim zakładzie stanęły

Tyska fabryka Stellantis wstrzymuje produkcję

Autostrada A4

Setki milionów złotych płacą kierowcy za przejazdy A4