Wakacyjna oferta Kolei Śląskich: tańsze bilety dla rodzin, dodatkowe pociągi i obsługa nowych przystanków

Tańsze bilety, dodatkowe pociągi i obsługa nowych przystanków. Koleje Śląskie przedstawiły swoją letnią ofertę – „Wakacje z rodziną”, z której skorzystać będzie można od 15 lipca do 30 sierpnia.

Fot. Koleje Śląskie
Koleje Śląskie

Koleje Śląskie zapowiedziały „Wakacje z rodziną”, czyli swoją letnią ofertę, która obowiązywać będzie od 15 sierpnia do końca wakacji. „Wakacje z rodziną” umożliwiają zakup jednorazowego biletu za 10 złotych rodzicom lub opiekunom podróżującym z dzieckiem do 16. roku życia. Oferta obowiązuje przy przejazdach pociągami Kolei Śląskich na wszystkich liniach z wyjątkiem odcinków Chałupki – Bohumin, Trzebinia – Kraków Główny oraz Sucha Beskidzka – Zakopane.

Z wakacyjnej propozycji regionalnego przewoźnika mogą skorzystać maksymalnie dwie osoby dorosłe, które podróżują z minimum jednym dzieckiem do 16. roku życia. Co istotne, bilety w ramach oferty są nielimitowane i można je kupić w pociągach – u konduktorów, w biletomatach oraz w elektronicznych kanałach sprzedaży, takich jak e-Podróżnik, SkyCash, mPay, BILKOM czy KOLEO.

Pociągiem prosto na kąpielisko

Na wakacje przewoźnik zaplanował dodatkowe pociągi, a także obsługę nowych przystanków.

– Już 10 czerwca Koleje Śląskie uruchomiły dodatkowe połączenia do Wisły Głębce, a na linii S1 (Gliwice – Częstochowa) wybrane składy zaczęły się zatrzymywać na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria, zlokalizowanym w bliskiej odległości od kompleksu rekreacyjnego Pogoria – mówi Grzegorz Boski, wicemarszałek województwa śląskiego.

W Kolejach Śląskich przypominają, że oferty dla rodzin obowiązują nie tylko podczas wakacji. – Oprócz ulg ustawowych, przez cały rok można skorzystać z oferty „Rodzina”, dzięki której osobom podróżującym z dziećmi do 16. roku życia przysługuje 30-procentowa ulga – podkreśla Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.

Dodatkowe połączenia nie tylko na TKB

Jak zapowiada regionalny przewoźnik, dodatkowe pociągi zostaną także uruchomione z okazji rozpoczynającej się 27 lipca 61. edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Dodatkowa para pociągów pojawi się na linii Katowice – Wisła Głębce.

Będą to „Flirty”, czyli czteroczłonowe pociągi EN75, które mają 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 7:36, a na miejscu ma być o godz. 9:31. Z kolei w relacji powrotnej wyjazd z Wisły Głębce zaplanowano na godz. 19:58, zaś dojazd do Katowic na godz. 21:54. Dodatkowe pociągi kursować będą od 29 lipca do 2 sierpnia.

– Oprócz dodatkowych pociągów do Wisły na Tydzień Kultury Beskidzkiej, w letniej korekcie rozkładu jazdy zaplanowaliśmy stałe dodatkowe weekendowe kursy pociągów Sprinter Stożek i Równica do Wisły oraz Ornaka do Zakopanego. Ten ostatni zatrzymuje się między innymi w Żywcu i Makowie Podhalańskim – dodaje Tomasz Niedziela.
Pociag FLIRT Koleje Slaskie

Może Cię zainteresować:

Koleje Śląskie od maja wracają na trasę do Zakopanego. Pociągi wyraźnie przyspieszą

Autor: Michał Wroński

13/03/2024

Stacja Rybnik

Może Cię zainteresować:

Przed majówką Koleje Śląskie wprowadzają obowiązkową rezerwację przewozu rowerów. A wkrótce VeloCug z Katowic do Wisły Głębce?

Autor: Michał Wroński

10/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon