Wakacyjne utrudnienia i remonty na drogach województwa śląskiego

Za nami pierwsze dwa tygodnie wakacji. Wakacji nie mają jednak drogowcy, więc zmierzający na letni wypoczynek urlopowicze mogą tu i ówdzie natknąć się na różnego rodzaju utrudnienia. Zebraliśmy dla was „niespodzianki” czekające na głównych drogach wyjazdowych z naszego regionu.

GDDKiA Katowice
Remont DK44 w Bieruniu

Autostrada A1

W Pyrzowicach roboty na 200-metrowym odcinku (między 474,2 a 474,4 km) trasy potrwają do godz. 11 w piątek, 15 lipca

W rejonie węzła Knurów do godzin wieczornych 30 lipca mają trwać roboty na liczącym 2,6 km. odcinku trasy. W związku z pracami zamknięta jest jezdnia w kierunku Łodzi. Ruch z niej został przekierowany na jezdnię w kierunku Ostrawy (obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę). Łącznica zjazdowa na jezdni w kierunku Łodzi do Knurowa oraz Gierałtowic jest wyłączona z ruchu, a objazd prowadzi przez węzeł Gliwice Sośnica.

Autostrada A4

W Mysłowicach (przed bramkami w Brzęczkowicach) do końca grudnia trwać mają prace na niespełna kilometrowym odcinku trasy. Ich konsekwencją jest zamknięcie lewego pasa ruchu – ruch odbywa się dwoma zawężonymi pasami (prawym i awaryjnym).

Również w Mysłowicach (nieco bliżej bramek) zamknięty jest ponad 500- metrowy odcinek jezdni w kierunku Krakowa. Ruch odbywa się dwoma zawężonymi pasami jezdni przeciwnej: lewym oraz poszerzeniem na obiekcie mostowym. Prace w tym miejscu prowadzone mają być do końca grudnia.

Trasa ekspresowa S1

Między Dąbrową Górniczą, a Wojkowicami Kościelnymi, na blisko 7 km trasy w obu kierunkach trwają prace drogowe związane z przebudową do wyższych parametrów. Roboty będą trwały do 31 lipca. Obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu i ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

W rejonie węzła Lędziny Olszyce do końca sierpnia prowadzony będzie remont wiaduktu. W związku z tym na ponad 400-metrowym odcinku zamknięta będzie prawa jezdnia w kierunku Tychów. Ruch prowadzony jest dwukierunkowo na jezdni w kierunku Pyrzowic. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę.

W rejonie węzła Buczkowice do końca lipca występować będą utrudnienia związane z zawężeniem jezdni do jednego pasa ruchu w obu kierunkach (odpowiednio prawy lub lewy pas ruchu). Ma to związek z koszeniem pasa drogowego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę. Analogicznych sytuacji można spodziewać się w rejonie Milówki, Jasienicy

W Węgierskiej Górce na krótkim, 60-metrowym odcinku, do 20 lipca, w związku z prowadzonymi tam pracami, obowiązywać będzie ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę.

W rejonie Cieszyna drogowcy mają prowadzić swoje prace do 18 lipca. Jak informują w zależności od potrzeb na czas robót może dochodzić do zajęcia prawego, lewego lub pasa awaryjnego.

DK1

Na granicy Tychów i Kobióra kierowcy do końca lipca mogą spodziewać się ekip koszących trawę w pasie drogowym. Drogowcy wyjaśniają, że na czas koszenia trawy w pasie drogowym, lokalnie wyłączany jest lewy lub prawy pas ruchu na jezdni w kierunku Katowic i jezdni w kierunku Bielska-Białej. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę. Analogicznych sytuacji można spodziewać się w rejonie węzła Bielsko Biała – Komorowice.

DK 11

W rejonie Sierakowa Śląskiego roboty drogowe będą prowadzone do 5 sierpnia. Na ten czas obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę.

DK 44

Do 28 lipca wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Oświęcimską w Borowej Wsi. Jak podają drogowcy ma to związek z prowadzeniem tam zajęć z ręcznego kierowania ruchem przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach.

W Bieruniu wyłączona z ruchu pozostaje prawa jezdnia w kierunku Oświęcimia. Ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią lewą w kierunku Tychów. Ma to związek z rozbiórką przejścia podziemnego. Utrudnienia mają zakończyć się w południe 1 sierpnia. Na ten czas obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę.

DK52

W Kobiernicach, ze względu na prace związane z przebudową mostu, do końca września obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Na ten czas obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

W rejonie Kóz do końca lipca mają trwać prace na 800-metrowym odcinku drogi. Ich skutkiem będzie zajęcie pobocza/chodnika oraz pasa ruchu. Ruch pojazdów ma być kierowany przez uprawnionych do tego pracowników. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. Między Kozami, a Bielskiem – Białą do końca lipca można się też spodziewać wykaszania pasa drogowego. Na ten czas jezdnia zawężona zostanie do jednego pasa ruchu w obu kierunkach i obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę.

DK 81 (wiślanka)

Na pograniczu Pawłowic i Strumienia do 18 lipca drogowcy mogą na czas robót (w zależności od potrzeb) zajmować prawy lub lewy pas ruchu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę.

W Drogomyślu w związku z trwającą przebudową mostu na Wiśle na skrzyżowaniu DK81 z ul. Wiejską obowiązuje ruch sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

W Ochabach drogowców można się spodziewać do 29 lipca. Jak uprzedzają, na czas robót będzie zajmowany prawy lub lewy pas jezdni w obu kierunkach (w zależności od potrzeb). Obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę.

DK94

W Czeladzi do 16 lipca prowadzony jest remont nawierzchni. W związku z tym na odcinku dwujezdniowym wyłączany jest jeden pas ruchu, na odcinku jednojezdniowym obowiązuje ruch wahadłowy.

BUGATTI Poland Dealership

Może Cię zainteresować:

Salon Bugatti powstanie w Katowicach. Za sąsiadów będzie miał Ferrari, Maserati i Koenigsegga

Autor: Katarzyna Pachelska

12/07/2022

Izery pokazano w 2020 roku

Może Cię zainteresować:

Sprawdzamy, co słychać w sprawie Izery, pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Jest inwestor zastępczy i planista zakładu, ale co z samą fabryką? I platformą dla auta?

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon