Wakacyjne utrudnienia i remonty na drogach województwa śląskiego

Za nami pierwsze dwa tygodnie wakacji. Wakacji nie mają jednak drogowcy, więc zmierzający na letni wypoczynek urlopowicze mogą tu i ówdzie natknąć się na różnego rodzaju utrudnienia. Zebraliśmy dla was „niespodzianki” czekające na głównych drogach wyjazdowych z naszego regionu.

GDDKiA Katowice
Remont DK44 w Bieruniu

Autostrada A1

W Pyrzowicach roboty na 200-metrowym odcinku (między 474,2 a 474,4 km) trasy potrwają do godz. 11 w piątek, 15 lipca

W rejonie węzła Knurów do godzin wieczornych 30 lipca mają trwać roboty na liczącym 2,6 km. odcinku trasy. W związku z pracami zamknięta jest jezdnia w kierunku Łodzi. Ruch z niej został przekierowany na jezdnię w kierunku Ostrawy (obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę). Łącznica zjazdowa na jezdni w kierunku Łodzi do Knurowa oraz Gierałtowic jest wyłączona z ruchu, a objazd prowadzi przez węzeł Gliwice Sośnica.

Autostrada A4

W Mysłowicach (przed bramkami w Brzęczkowicach) do końca grudnia trwać mają prace na niespełna kilometrowym odcinku trasy. Ich konsekwencją jest zamknięcie lewego pasa ruchu – ruch odbywa się dwoma zawężonymi pasami (prawym i awaryjnym).

Również w Mysłowicach (nieco bliżej bramek) zamknięty jest ponad 500- metrowy odcinek jezdni w kierunku Krakowa. Ruch odbywa się dwoma zawężonymi pasami jezdni przeciwnej: lewym oraz poszerzeniem na obiekcie mostowym. Prace w tym miejscu prowadzone mają być do końca grudnia.

Trasa ekspresowa S1

Między Dąbrową Górniczą, a Wojkowicami Kościelnymi, na blisko 7 km trasy w obu kierunkach trwają prace drogowe związane z przebudową do wyższych parametrów. Roboty będą trwały do 31 lipca. Obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu i ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

W rejonie węzła Lędziny Olszyce do końca sierpnia prowadzony będzie remont wiaduktu. W związku z tym na ponad 400-metrowym odcinku zamknięta będzie prawa jezdnia w kierunku Tychów. Ruch prowadzony jest dwukierunkowo na jezdni w kierunku Pyrzowic. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę.

W rejonie węzła Buczkowice do końca lipca występować będą utrudnienia związane z zawężeniem jezdni do jednego pasa ruchu w obu kierunkach (odpowiednio prawy lub lewy pas ruchu). Ma to związek z koszeniem pasa drogowego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę. Analogicznych sytuacji można spodziewać się w rejonie Milówki, Jasienicy

W Węgierskiej Górce na krótkim, 60-metrowym odcinku, do 20 lipca, w związku z prowadzonymi tam pracami, obowiązywać będzie ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę.

W rejonie Cieszyna drogowcy mają prowadzić swoje prace do 18 lipca. Jak informują w zależności od potrzeb na czas robót może dochodzić do zajęcia prawego, lewego lub pasa awaryjnego.

DK1

Na granicy Tychów i Kobióra kierowcy do końca lipca mogą spodziewać się ekip koszących trawę w pasie drogowym. Drogowcy wyjaśniają, że na czas koszenia trawy w pasie drogowym, lokalnie wyłączany jest lewy lub prawy pas ruchu na jezdni w kierunku Katowic i jezdni w kierunku Bielska-Białej. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę. Analogicznych sytuacji można spodziewać się w rejonie węzła Bielsko Biała – Komorowice.

DK 11

W rejonie Sierakowa Śląskiego roboty drogowe będą prowadzone do 5 sierpnia. Na ten czas obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę.

DK 44

Do 28 lipca wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Oświęcimską w Borowej Wsi. Jak podają drogowcy ma to związek z prowadzeniem tam zajęć z ręcznego kierowania ruchem przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach.

W Bieruniu wyłączona z ruchu pozostaje prawa jezdnia w kierunku Oświęcimia. Ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią lewą w kierunku Tychów. Ma to związek z rozbiórką przejścia podziemnego. Utrudnienia mają zakończyć się w południe 1 sierpnia. Na ten czas obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę.

DK52

W Kobiernicach, ze względu na prace związane z przebudową mostu, do końca września obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Na ten czas obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

W rejonie Kóz do końca lipca mają trwać prace na 800-metrowym odcinku drogi. Ich skutkiem będzie zajęcie pobocza/chodnika oraz pasa ruchu. Ruch pojazdów ma być kierowany przez uprawnionych do tego pracowników. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. Między Kozami, a Bielskiem – Białą do końca lipca można się też spodziewać wykaszania pasa drogowego. Na ten czas jezdnia zawężona zostanie do jednego pasa ruchu w obu kierunkach i obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę.

DK 81 (wiślanka)

Na pograniczu Pawłowic i Strumienia do 18 lipca drogowcy mogą na czas robót (w zależności od potrzeb) zajmować prawy lub lewy pas ruchu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę.

W Drogomyślu w związku z trwającą przebudową mostu na Wiśle na skrzyżowaniu DK81 z ul. Wiejską obowiązuje ruch sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

W Ochabach drogowców można się spodziewać do 29 lipca. Jak uprzedzają, na czas robót będzie zajmowany prawy lub lewy pas jezdni w obu kierunkach (w zależności od potrzeb). Obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę.

DK94

W Czeladzi do 16 lipca prowadzony jest remont nawierzchni. W związku z tym na odcinku dwujezdniowym wyłączany jest jeden pas ruchu, na odcinku jednojezdniowym obowiązuje ruch wahadłowy.

BUGATTI Poland Dealership

Może Cię zainteresować:

Salon Bugatti powstanie w Katowicach. Za sąsiadów będzie miał Ferrari, Maserati i Koenigsegga

Autor: Katarzyna Pachelska

12/07/2022

Izery pokazano w 2020 roku

Może Cię zainteresować:

Sprawdzamy, co słychać w sprawie Izery, pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Jest inwestor zastępczy i planista zakładu, ale co z samą fabryką? I platformą dla auta?

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stacja Wisła Głębce

Pociągiem do Wisły dopiero w grudniu. Co się stało?

Starganiec Katowice

Kosztowna rewitalizacja. Oferty dwa razy przekroczyły budżet

Stacja Cieszyn

Dwie wieści od kolejarzy. Niestety dobra jest tylko jedna

Stacja Wisła Głębce

Koleje Śląskie ruszają za Olzę. Wisła wciąż poza zasięgiem

Tarnowskie Góry wąskotorówka

W Miasteczku Śląskim ma powstać centrum przesiadkowe

Kolejka "Elka" Park Śląski

Kłopoty z przetargami na budowę "Elki" i "Fali"

Ścieżka w Kamieńcu

Nowa inwestycja w gminie Zbrosławice. Mieszkańcy polecają