Uwaga, wojewódzki trening sprawności syren alarmowych odbędzie się we wtorek 22 listopada!

W najbliższy wtorek (22 listopada) zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

fot. Pomorski Urząd Wojewódzki
Syrena alarmowa

Trening sprawności syren alarmowych prowadzony będzie przez cztery godziny, od godz. 9 do 13. Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki w ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. Celem treningu ma być przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań.

Procedurę alarmowania na terenie poszczególnych powiatów i miast na prawach powiatu uruchamiać będzie właściwe Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego po otrzymaniu komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przypomnijmy, że podobny trening miał miejsce ostatni raz 1 sierpnia, stanowiąc równocześnie formę upamiętnienia obchodów 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Andrzej Kotala był jednym z tych samorządowców którzy nie chcieli uruchamiać syren

Może Cię zainteresować:

Samorządowcy protestowali, a wojewoda i tak uruchomi syreny? „Nasz system ostrzegania jest zintegrowany z WCZK w Katowicach”

Autor: Redakcja

09/04/2022

Syreny

Może Cię zainteresować:

Na Śląsku i w Zagłębiu zawyją syreny. A co z troską o uchodźców z Ukrainy? „To ważny dzień"

Autor: Tomasz Stankiewicz

01/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon