Wicemarszałkini Senatu apeluje o udostępnienie domów pielgrzyma dla uchodźców z Ukrainy

Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałkini Senatu z Górnego Śląska, apeluje do władz polskiego Kościoła katolickiego o udostępnienie domów pielgrzyma dla uchodźców wojennych z Ukrainy. - Miłosierdzie nie przejawia się tylko w modlitwie, musi za tym iść realna pomoc – podkreśla senatorka.

fot. FB/Gabriela Morawska-Stancecka
Gabriela Morawska Stanecka

Apel o udostępnienie domów pielgrzyma, sal katechetycznych czy plebani dla obywateli Ukrainy skierowany został do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

- Domy pielgrzyma, które mogą pomieścić setki tysięcy uchodźców nie chcą tego robić – w środę, 16 marca, na konferencji prasowej w Senacie podkreśliła Gabriela Morawska-Stanecka.

Senatorka zaznaczyła, że Kościół katolicki jest pierwszą instytucją, która powinna okazać miłosierdzie uchodźcom i otworzyć swoje drzwi na najbardziej potrzebujących. - Miłosierdzie nie przejawia się tylko w modlitwie, musi za tym iść realna pomoc – dodała.

Morawska-Stanecka: Potrzebna jest realna pomoc Kościoła katolickiego

Gabriela Morawska-Stanecka w apelu do władz polskiego Kościoła katolickiego, podkreśla, że w pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy codziennie angażują się obywatele, organizacje pozarządowe i samorządy. - Polacy otwierają nie tylko swoje serca, ale też własne domy przyjmując pod swój dach potrzebujących – zaznacza senatorka.

Przypomina też w apelu, że o pokój i modlitwę w intencji naszych wschodnich sąsiadów kilkukrotnie apelował papież Franciszek, ale – jak dodaje – modlitwa nie wystarczy i potrzebna jest realna pomoc Kościoła katolickiego. - Dlatego zwracam się z apelem do Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski o włączenie się w pomoc naszym ukraińskim braciom i siostrom poprzez udostępnienie domów pielgrzyma, sal katechetycznych czy plebanii. Tylko wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zapewnić im należytą pomoc – podkreśla wicemarszałkini Senatu.

Pylyp Bilyi o zakończeniu wojny w Ukrainie

Może Cię zainteresować:

Pylyp Bilyi: Kiedy koniec wojny? Tylko konflikt rosyjskich elit może uratować życie na tej ziemi

Autor: Pylyp Bilyi

18/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Atak na elektrownię w ukrainie

Zagrożenie nuklearne? Pilne spotkanie u wojewody śląskiego

Artur Dubiel

„Trzeba kibicować Putinowi, żeby długo żył w zdrowiu"

Senator Frankiewicz Radio Piekary

"System alokacji uchodźców po miastach wciąż nie działa"

Marek Migalski Ukraina

Marek Migalski: Spieprzamy na zachód. Jak najdalej od Rosji

Mateusz Piskorski

Rosjanie próbowali wykorzystać autonomistów. Amatorszczyzna

Rzeź Wołyńska

Konkurs o Rzezi Wołyńskiej. Teraz. Podczas wojny w Ukrainie

Maciej Gramatyka, Marcin Krupa, Arkadiusz Chęciński

"Działania rządu spóźnione. Brak systemu pomocy uchodźcom"