„Wisła - początek wielu historii”. Nowy spot promujący perłę Beskidów. Nie mogło zabraknąć Adama Małysza

„Wisła - początek wielu historii” to tytuł najnowszego spotu promocyjnego Wisły. W podróż po urokach i atrakcjach turystycznych miasta zabiera nas mała dziewczynka o wielkich marzeniach. W filmie nie mogło oczywiście zabraknąć największego ambasadora Wisły, legendy polskiego narciarstwa, Adama Małysza.

Wisła.pl
Miasto wisla foto

„Wisła - początek wielu historii”

Autorem jest bielszczanin Tomasz Walczak, który zasłynął wcześniej podobnym spotem promującym Bielsko-Białą. Prace nad ,,Wisła - początek wielu historii" trwały dziewięć miesięcy. Film trwa trzy i pół minuty i powstał dzięki użyciu dronów sportowych. Wykorzystana w nim ścieżka dźwiękowa została skomponowana specjalnie na potrzeby produkcji.

- Produkcja filmu dla Wisły to była dla nas świetna przygoda, ale też wyzwanie. Film przeprowadza nas przez różne pory roku, mamy płynne przejścia lata w zimę, nocy w dzień, co wymagało bardzo dokładnego zaplanowania całości i cierpliwości w realizacji. Ostatecznie udało nam się stworzyć atrakcyjną historię, która prowadzi widza przez ciekawe atrakcje i piękne plenery miasta Wisła. Jestem bardzo zadowolony z efektu i myślę, że to najbardziej dopracowany projekt, jaki udało nam się stworzyć do tej pory - mówi Tomasz Walczak, autor filmu.

Nowy spot promujący perłę Beskidów

Film prezentuje historię małej dziewczynki o wielkich marzeniach, a Wisła pomaga te marzenia spełniać. W obrazach widzimy przede wszystkim wiślańską przyrodę, góry, szlaki turystyczne, ale też możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu: na nartach, rowerach, łyżwach czy na miejskim basenie.

W kadrach przewijają się charakterystyczne miejsca, takie jak „magiczna czereśnia” na Cieńkowie, wiślańska „Niagara”, Krzakoska Skała czy Jaskinia Malinowska, a także kultowe budowle, jak Rezydencja Prezydenta RP - Zamek w Wiśle czy wiadukt kolejowy w Łabajowie.

- Oprócz wersji polskiej i angielskiej, przygotowaliśmy też wersję z czeskim lektorem, co jest ukłonem w stronę coraz chętniej odwiedzających nas turystów właśnie z Czech. Wierzymy, że zachęcimy wiele osób, aby do Wisły się wybrać - mówi Tadeusz Papierzyński, który z ramienia Urzędu Miasta koordynował prace nad spotem.

W filmie wystąpił Adam Małysz

W najnowszym spocie promującym Wisłę nie mogło oczywiście zabraknąć jej najsłynniejszego ambasadora, legendy skoków narciarskich, aktualnie prezesa Polskiego Związku Narciarskiego - Adama Małysza.

- Dziewięć miesięcy trwały prace nad nowym spotem ukazującym uroki mojej rodzinnej Wisły. Obejrzyjcie do końca, a gdzieś tam i mnie wypatrzycie. „Wisła - początek wielu historii” - moja też tutaj się zaczęła! Dziękuję burmistrzowi Tomaszowi Bujokowi i Tadeuszowi Papierzyńskiemu za zaproszenie do udziału w tej produkcji. Mnie się podoba! - napisał w mediach społecznościowych Adam Małysz.
&t=1s
Wieża widokowa na Baraniej Górze

Może Cię zainteresować:

Symbol Beskidów został zamknięty. Co dalej z wieżą widokową na Baraniej Górze? „Musimy w tej sprawie wszyscy dojść do porozumienia”

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/04/2024

Nowy zegar miejski bielsko biala 2

Może Cię zainteresować:

Z wieży Ratusza w Bielsku-Białej znów zabrzmiał miejski hejnał. Mieszkańcy wybrali godzinę w internetowym głosowaniu

Autor: Szymon Karpe

17/04/2024

Z widokiem na Skrzyczne

Może Cię zainteresować:

Pięć wycieczek w Beskid Śląski i Mały: na znane szczyty niezbyt znanymi drogami? Oto nasze propozycje

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon