„Wiszący” basen na stokach Beskidów? To będzie nowa atrakcja Istebnej. „Najważniejsza inwestycja od czasu uruchomienia Zagronia”

Istebna, która wraz z Jaworzynką i Koniakowem tworzy tzw. Beskidzką Trójwieś, jest popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców naszego województwa. Wkrótce pojawi się tu nowa atrakcja.

Istebna to szczyty Beskidu Śląskiego, dolina górnej Olzy, granice ze Słowacją i Czechami i dwa znane ośrodki narciarskie – Złoty Groń i Zagroń Istebna. W tym drugim sporo się w najbliższym czasie zmieni.

Park wodny w Beskidach

Kompleks Zagroń ma już stację narciarską, centrum zdrowia i rehabilitacji, kryty park wodny Olza oraz ogród Natural Park. Wśród wodnych atrakcji parku znajdziemy m.in. krętą zjeżdżalnię, gejzery, jacuzzi i wodospady płaszczowe.

Kompleks przygotowuje się do dużej inwestycji. Zaplanowano budowę trzech nowych basenów, z których jeden, tzw. wiszący, będzie znajdował się kilka metrów nad ziemią. Dodatkowo, powstanie wodny plac zabaw dla dzieci oraz licząca 300 mkw. strefa SPA.

– Przed nami największa i mamy nadzieję najważniejsza inwestycja od czasów uruchomienia Zagronia. (...) Będziemy budować zewnętrzny Park Wodny – informuje kompleks w mediach społecznościowych.

Kiedy otwarcie nowych atrakcji?

Prace budowlane mają rozpocząć się w marcu 2024 r. Wiąże się to z ograniczeniami dostępu do zewnętrznej strefy SPA i Natural Parku. Najbardziej intensywne prace, z użyciem ciężkiego sprzętu, zaplanowano na wiosnę.

Dołożymy wszelkich starań, aby prace były jak najmniej odczuwalne dla Państwa pobytu – czytamy na stronie internetowej kompleksu. Otwarcie nowych atrakcji ma nastąpić na przełomie maja/czerwca 2025 roku. (Interesujesz się Śląskiem, Zagłębiem, Beskidami? Trzymaj rękę na pulsie i zapisz się na - https://www.slazag.pl/newsletter).

Nowa linia autobusowa w beskidach

Może Cię zainteresować:

Nowa linia autobusowa w Beskidach. Połączy Szczyrk z Cieszynem, skorzystają też Wisła i Ustroń

Autor: Szymon Karpe

19/02/2024

Beskid Zywiecki Zima

Może Cię zainteresować:

Na beskidzkich szczytach zima się trzyma. Zobaczcie panoramy Tatr i Małej Fatry w śniegu

Autor: Michał Wroński

03/02/2024

W Wiśle powstanie caloroczna stacja GOPR

Może Cię zainteresować:

W Wiśle powstanie całoroczna stacja GOPR. Turystów coraz więcej, ale wypadków też. Weekendowe dyżury nie wystarczą

Autor: Szymon Karpe

30/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon