Władimir Putin pozbawił nas koncertu The Rolling Stones na Stadionie Śląskim w Chorzowie

The Rolling Stones ogłosili europejską trasę na 60-lecie zespołu. Nie zagrają w Polsce, ani żadnym innym kraju Europy Wschodniej. Ich koncertu na Stadionie Śląskim pozbawił nas... Władimir Putin

The Rolling Stones stadion slaski

Ostatnio plotkowano, że The Rolling Stones mogą jeszcze zagrać na Stadionie Śląskim. Właściwie, nie tylko plotkowano. Według naszych informacji, województwo śląskie od kilku miesięcy usilnie zabiegało o koncert legendarnej grupy w Chorzowie. Tym bardziej, że już na początku roku słyszeliśmy o 100-procentowo pewnej trasie, w którą Stonesi mieli ruszyć po Europie. Tego lata.

- To jedyny zespół, który może ogłaszać koncerty z miesięcznym wyprzedzeniem, a i tak znajdzie obiekty w najlepszych miejscach i sprzeda wszystkie bilety w jeden dzień - mówi nasz rozmówca z branży muzycznej.

Szanse na Stonesów na Stadionie Śląskim? "Były duże. Rozmowy się toczyły. Znam nawet zagranicznego pośrednika, który je pilotował. Możliwości były, bo Stonesi wybierali duże areny w Europie. Choćby dlatego, że to oni zgarniają cały wpływ z biletów. Gdyby zapełnili Stadion Śląski, a zapełniliby do ostatniego miejsca, zgarnęliby ok. 30 mln zł. Nigdy indziej w Polsce nie zarobiliby takich pieniędzy" - mówi nasz informator.

Gdyby do koncertu doszło, byłby to wielki powrót The Rolling Stones na Stadion Śląski po 24 latach. Zespół jedyny raz zagrał tutaj 14 sierpnia 1998 roku, gromadząc na płycie i trybunach około 55 tys. osób.

The Rolling Stones ogłosili europejską trasę

W poniedziałek, 14 marca, The Rolling Stones oficjalnie ogłosili europejską trasę "SIXTY" z okazji 60-lecia zespołu. Zagrają czternaście koncertów w trzynastu miastach - dwa razy w londyńskim Hyde Park. Na liście nie ma jednak Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Wieczorek

Może Cię zainteresować:

Wojewoda Wieczorek masowo blokuje uchwały miejskich radnych. Pod tym względem jest w Polsce liderem

Autor: Michał Wroński

17/03/2022

Trasa "SIXTY" na 60-lecie The Rolling Stones:


 • 1 czerwca - Madryt (Hiszpania),
 • 5 czerwca - Monachium (Niemcy),
 • 9 czerwca - Liverpool (Wielka Brytania),
 • 13 czerwca - Amsterdam (Holandia),
 • 17 czerwca - Berno (Szwajcaria),
 • 21 czerwca - Mediolan (Włochy),
 • 25 czerwca - Londyn (Wielka Brytania),
 • 3 lipca - Londyn (Wielka Brytania),
 • 11 lipca - Bruksela (Belgia),
 • 15 lipca - Wiedeń (Austria),
 • 19 lipca - Lyon (Francja),
 • 23 lipca - Paryż (Francja),
 • 27 lipca - Gelsenkirchen (Niemcy),
 • 31 lipca - Sztokholm (Szwecja).

Według naszego rozmówcy, nie ma przypadku w tym, że The Rolling Stones nie zagrają w Polsce, ani żadnym innym kraju Europy Wschodniej.

- Powodem jest wojna w Ukrainie. Władimir Putin praktycznie pozbawił nas koncertu The Rolling Stones na Stadionie Śląskim. Zespół przestraszył się sytuacji na Ukrainie i najdalej na wschód zagra w Niemczech - twierdzi.

Gwiazdą Stadionu Śląskiego Andrea Bocelli

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z biurem prasowym stadionu. Telefonicznie nie potwierdzono, aby jakiekolwiek rozmowy w sprawie koncertu The Rolling Stones były prowadzone. Poproszono nas o wysłanie maila z pytaniami. Wysłaliśmy 14 marca i czekamy na odpowiedź.

Pogłoski o koncercie Stonesów na Śląskim były na tyle poważne, że miesiąc temu braliśmy pod uwagę, że to oni będą wielką gwiazdą sprowadzoną do Chorzowa w roku 2023. Okazał się nią jednak tenor z Włoch Andrea Bocelli.

Być może była to ostatnia szansa, by ściągnąć The Rolling Stones na Śląsk. Mick Jagger i Keith Richards skończą w tym roku 79 lat.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon