Wojciech Saługa (PO): Startujemy z nadzieją, że możemy rządzić. Sondaży nie traktujemy poważnie

Do wyborów parlamentarnych pozostał miesiąc. Najnowsze sondaże wyborcze pokazują, że rośnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Obywatelską. Co na to przewodniczący PO w województwie śląskim? – Niezbyt poważnie patrzymy na te sondaże. Dla nas sondażem jest ulica, gdzie spotykamy się z ludźmi. Nam z tych „ulicznych sondaży” wychodzi coś innego – stwierdził Wojciech Saługa.

fot. FB/Wojciech Saługa Poseł na Sejm
Wojciech Saługa PO Startujemy z nadzieją że możemy rządzić Sondaży nie traktujemy poważnie

Najnowsze sondaże wyborcze nie są zbyt optymistyczne dla opozycji. Według nich rośnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Obywatelską. Na trzecim miejscu jest Nowa Lewica lub Konfederacja, a Trzecia Droga (jako komitet koalicyjny) jest tuż nad progiem wyborczym, a według niektórych sondaży w ogóle nie wchodzi do Sejmu.

– Niezbyt poważnie patrzymy na te sondaże. Dla nas sondażem jest ulica, gdzie spotykamy się z ludźmi. Nam z tych „ulicznych sondaży” wychodzi coś innego. Wychodzi nam, że musimy jeszcze większy wysiłek podjąć, walczyć i mieć wiarę w zwycięstwo – stwierdził w Rozmowie Dnia Radia Piekary Wojciech Saługa, poseł i przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie śląskim. – Zbliża się koniec tej władzy. Ludzie mają tego dość. Chcą spokoju, normalności, pojednania i uczciwości w tym wszystkim co się dzieje – dodał.

Według Wojciecha sondaże pokazują, że żyjemy w zafałszowanej rzeczywistości. Zafałszowanej przez media publiczne czy działania rządu. Zaznaczył, że te wybory już dziś są nieuczciwe, więc dlaczego sondaże miałyby być uczciwe. – Można podejrzewać, że sondaże wynikające z tej zafałszowanej rzeczywistości są w jakiejś mierze zafałszowane – dodał.

Powyborcze scenariusze

Przewodniczący PO w województwie śląskim pytany o najlepszy powyborczy scenariusz dla Koalicji Obywatelskiej odparł, że taki, w którym KO zwycięża wybory i ma większość do samodzielnego rządzenia. To – jak zaznaczył – nadal jest scenariusz realny.

– Mamy świetną drużynę, zdeterminowanych ludzi wierzących w zwycięstwo. Do wyborów pozostało jeszcze ponad 30 dni, a ostatecznym sondażem jest dzień wyborów (…) Startujemy z nadzieją, że możemy rządzić – podkreślił Wojciech Saługa.

Najgorszy scenariusz dla Koalicji Obywatelskiej, to oczywiście zdecydowana wygrana Prawa i Sprawiedliwości i samodzielne rządy tej partii. A co jeśli PiS wygra wybory, ale nie będzie mieć większości? Według Saługi to może być scenariusz, w którym KO będzie mieć zdolności koalicyjne, żeby stworzyć rząd. Pytany czy bierze pod uwagę, że po wyborach nikt nie będzie w stanie stworzyć rządu i na wiosnę będą nas czekać kolejne odparł, że taki scenariusz też jest prawdopodobny, ale nie sądzi, żeby to się wydarzyło.

Stanislaw tyminski senat

Może Cię zainteresować:

Kiedyś rzucił wyzwanie Wałęsie. Dziś Stanisław Tymiński uzbierał podpisy i może zostać senatorem ze Śląska

Autor: Patryk Osadnik

13/09/2023

Poseł Pi S poparłby ustawę o języku śląskim Choć uważa że to taki Święty Graal

Może Cię zainteresować:

Poseł PiS poparłby ustawę o języku śląskim. Choć uważa, że to taki „Święty Graal”. A sprawę uznania Ślązaków za mniejszość etniczną bagatelizuje

Autor: Maciej Poloczek

12/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon