Województwo śląskie na 6. miejscu w rankingu Financial Times

Województwo śląskie znalazło się wśród najbardziej obiecujących regionów inwestycyjnych w Europie. W raporcie Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2022/23 magazynu fDi Intelligence, należącego do grupy wydawniczej The Financial Times Ltd., znalazło się na 6. miejscu. We wtorek, 15 marca 2022 r., wyróżnienie odebrał marszałek województwa śląskiego.

fot. Katarzyna Pachelska
Katowice

Magazyn fDi Intelligence przygotował 8. edycję raportu Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości, który dotyczy najbardziej obiecujących miejsc inwestycyjnych w Europie. W kategorii strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI Strategy) województwo śląskie znalazło się na 6. miejscu wśród dużych europejskich regionów. Na 1. miejscu znalazła się hiszpańska Katalonia, a kolejne są Nadrenia Północna-Westfalia w Niemczech oraz Flandria w Belgii.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 marca 2022 r., w trakcie Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes. Wyróżnienie odebrał Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

- Oceniano strategię przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. W trudnych czasach pandemii potrafiliśmy przygotować atrakcyjną ofertę dla inwestorów i skutecznie prezentować nasz potencjał gospodarczy – zaznaczył marszałek.

Raport magazynu fDi Intelligence powstał na podstawie ankiet wypełnianych przez miasta i regiony. Zespół badawczy ocenił 148 regionów europejskich, pogrupowanych w trzy kategorie wielkości - małe, średnie i duże. Porównano je pod kątem atrakcyjności dla BIZ (bezpośrednie inwestycje zagraniczne) w oparciu o dane zebrane w pięciu podkategoriach – potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, połączenia komunikacyjne, kapitał ludzki i styl życia oraz efektywność kosztowa. W tej ostatniej woj. śląskie znalazło się na 4. miejscu.

Wieczorek

Może Cię zainteresować:

Wojewoda Wieczorek masowo blokuje uchwały miejskich radnych. Pod tym względem jest w Polsce liderem

Autor: Michał Wroński

17/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon