Z Górnika Zabrze do najsilniejszej ligi świata? Młody „Wiśnia" na celowniku gigantów

Przemysław Wiśniewski znalazł się na celowniku znanych marek z angielskiej Premier League. Jak informuje dziennikarz Mateusz Borek, wychowanek Górnika Zabrze już latem może stać się bohaterem głośnego transferu.

Fot. Facebook/Venezia FC
Wisniewski przemyslaw venezia

Kolejny Ślązak w Premier League? Obecnie w lidze angielskiej gra (z coraz większym powodzeniem) pochodzący z Tychów Jakub Kiwior. Niewykluczone, że już tego lata dołączy do niego Przemysław Wiśniewski. Wychowanek Górnika Zabrze jest obserwowany przez znane angielskie marki piłkarskie. Taką informację w programie „Moc futbolu" przekazał dziennikarz Mateusz Borek.

- Kilka klubów Premier League jeździ konsekwentnie za Przemysławem Wiśniewskim. Kilka miesięcy w Serie A wystarczyło, by przekonać największe kluby do zainteresowania się Polakiem. Wszyscy patrzą na jego agresywność, umiejętności obronne, zdrowie, warunki fizyczne i szybkość. On biega, te odcinki, które są mierzone, niemal z prędkością 36 kilometrów na godzinę. Takiego stopera szuka każdy klub na świecie - powiedział Borek.

Dodał też, że sam Wiśniewski na ten moment wolałby dołączyć do któregoś z czołowych klubów we Włoszech.

Przebojem wszedł do włoskiej Ekstraklasy

Przemysław Wiśniewski jeszcze kilkanaście miesięcy temu występował na boiskach PKO Ekstraklasy. W barwach Górnika Zabrze udowodnił swoją wartość i szybko został filarem zespołu, pokazując że ma umiejętności nie mniejsze niż jego ojciec Jacek Wiśniewski, który do dziś przy Roosevelta jest uważany za klubową legendę.

Dobra postawa młodego „Wiśni" na ligowych boiskach zaowocowała transferem do występującego we włoskiej Serie B zespołu Venezia Calcio. W drużynie spadkowicza Wiśniewski zagrał w sumie 19 meczach i już po pół roku występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej Spezia postanowiła zatrudnić wychowanka Górnika Zabrze płacąc za niego aż 4 miliony euro.

W ten sposób Przemysław Wiśniewski przebojem wszedł do Serie A. 24-latek dołączył do dawnego kolegi z Górnika - Szymona Żurkowskiego i z nowym zespołem walczy o utrzymanie w lidze. Zagrał w tej rundzie w 10 meczach i dał się poznać z dobrej strony. Jego szybkość i agresywna gra w obronie nie mogła umknąć uwadze ligowych potentatów, dlatego wydaje się, że na brak ofert w letnim oknie transferowym młody „Wiśnia" nie będzie narzekał.

Wisniewski przemyslaw venezia

Może Cię zainteresować:

"Młody Wiśnia" z Zabrza podbija Włochy. Błyskawiczny awans Przemysława Wiśniewskiego do Serie A

Autor: Robert Czykiel

24/01/2023

Jacek w

Może Cię zainteresować:

Były piłkarz Górnika Zabrze zatrzymany. Miał należeć do grupy przestępczej

Autor: Arkadiusz Nauka

13/10/2022

Indeks wyższej uczelni

Może Cię zainteresować:

Śląscy naukowcy rekomendują kontrole studenckich prac dyplomowych. To odpowiedź na ChatGPT

Autor: Michał Wroński

15/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon