Zespół Kwiat Jabłoni rusza w listopadzie w trasę po największych halach w Polsce. Nie zabraknie na niej katowickiego Spodka

Cała Polska nuci ich hit: "Czy mógłby ktoś tak wyzerować świat, żeby się nic nie stało do wczoraj?". Piękna melodia i przejmujący tekst. "Od nowa" to jeden z singli promujących najnowszą płytę zespołu Kwiat Jabłoni - "Pokaz slajdów". W ślad za nowym krążkiem pójdzie trasa koncertowa. Zaplanowana z rozmachem, bo w największych halach w Polsce. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć katowickiego Spodka. Koncert Kwiatu Jabłoni w Spodku już 24 listopada.

Kwiat jabloni zespol

W listopadzie 2023 r. zespół Kwiat Jabłoni wyruszy w pierwszą halową trasę koncertową, która będzie promować najnowszy album zespołu zatytułowany „Pokaz slajdów”. To też niezwykła okazja, by posłuchać zdobywców Złotego Bączka i Bursztynowego Słowika na żywo. Trasa obejmie łącznie 10 miast: Szczecin, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Lublin, Rzeszów, Poznań i Warszawę.

Wielka trasa koncertowa Kwiatu Jabłoni

Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Kwiat Jabłoni od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty „Niemożliwe” (ze słynnym „Dziś późno pójdę spać”; 45 mln wyświetleń na YouTube) zespół nie zwalnia tempa – tworzy kolejne hity, wydaje płyty za każdym razem świetnie przyjmowane przez fanów i doceniane przez branżę muzyczną, koncertuje i udziela się społecznie.

Dotychczas Kwiat Jabłoni wydał dwa studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek „Niemożliwe” bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny. Nie inaczej było w przypadku „Mogło być nic” (2021). Płyta nie tylko zadebiutowała na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży (OLiS), ale po czterech miesiącach również pokryła się platyną. W 2022 r. ukazał się projekt specjalny realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Efektem był wyjątkowy koncert i płyta „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne Serca” zawierająca 10 coverów, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków, a łączy je jedno przesłanie – miłość do wolności.

Zespół współpracował m.in. z sanah, T.Love, Ralphem Kaminskim, Julią Pietruchą, Miuoshem oraz Skubasem przy utworze „Zaraz się zacznie” o skutkach konsumpcjonizmu i egoistycznej chęci posiadania. Ponadto Kwiat Jabłoni występował m.in. na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival – ten ostatni koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem do tego stopnia, że zespół zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników przed Małą Sceną.

W rezultacie Kwiat Jabłoni, zdobywając ponad 10 tys. głosów, otrzymał Złotego Bączka, czyli nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival. Co więcej, w tym roku sytuacja powtórzyła się – zespół powrócił na Dużą Scenę festiwalu, by... ponownie zdobyć tę nagrodę! Niespełna 3 tygodnie później, również głosami fanów, Kwiat Jabłoni odebrał Bursztynowego Słowika podczas Top of The Top Sopot Festival.

Sienkiewiczowie piszą bardziej emocjonalne piosenki

Do tej pory ukazały się dwa single i teledyski promujące nowy album "Pokaz slajdów": „Od nowa” oraz „Dom”

– To utwór o strachu przed własnymi emocjami. Opowiada o tym, jak przytłaczające potrafi być chowanie potrzeb, gniewu i lęku przed światem zewnętrznym – zauważa Jacek Sienkiewicz.

– Czuję, że to jeden z naszych najbardziej intymnych utworów – po trochu o relacjach z najbliższymi, o przełamywaniu emocjonalnych blokad i zarazem o trudnym spotykaniu się z wewnętrznym dzieckiem. Zapowiada wielką dawkę różnorodnych emocji, które usłyszycie wkrótce na trzecim albumie. Coś się w nas obojgu odmieniło i zaczęliśmy pisać bardziej emocjonalnie – dodaje Kasia Sienkiewicz.

Dodatkowo premierze płyty „Pokaz slajdów”, która ukazała się 13 października nakładem Universal Music Polska towarzyszyć będą liczne atrakcje przygotowane przez zespół. Całość zwieńczy jesienna trasa koncertowa, która rozpocznie się w listopadzie.

Harmonogram koncertów:

 • 4.11.2023 – Szczecin / Netto Arena
 • 8.11.2023 – Wrocław / Hala Stulecia
 • 12.11.2023 – Gdańsk / ERGO ARENA Gdańsk/Sopot
 • 17.11.2023 – Łódź / Atlas Arena
 • 24.11.2023 – Katowice / Spodek
 • 26.11.2023 – Kraków / TAURON Arena Kraków
 • 1.12.2023 – Lublin / Targi Lublin
 • 3.12.2023 – Rzeszów / G2A Arena
 • 16.12.2023 – Poznań / MTP – Pawilon 3A
 • 19.12.2023 – Warszawa / COS Torwar – sold out
 • 20.12.2023 – Warszawa / COS Torwar

Bilety są dostępne w sprzedaży na: www.kwiatjabloni.pl

Natalia przybysz 05

Może Cię zainteresować:

Natalia Przybysz promuje swój nowy album "TAM". Koncert w ramach trasy artystki też w Katowicach 27 października

Autor: Katarzyna Pachelska

18/10/2023

Cavatina hall bielsko

Może Cię zainteresować:

Jesień zapowiada się koncertowo w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy

Autor: Katarzyna Pachelska

19/10/2023

Eric Clapton w Spodku 1979

Może Cię zainteresować:

Eric Clapton i zadyma w Spodku. Gitarzysta odwołał koncert w Katowicach, gdy milicja spałowała jego fanów

Autor: Marcin Zasada

20/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon