Zimnica zamiast upałów, pogoda coś się popsuła. Damian Dąbrowski prognozuje co dalej. Są dobre wiadomości!

Czerwiec, a tu taka zimnica? Jeszcze moment i doczekamy się przymrozków. Damian Dąbrowski ma jednak dobre wiadomości. Po kilku chłodnych dniach, weekend zapowiada się całkiem obiecująco.

Krzysztof Malinowski /GZM
Damian dabrowski

Pogoda coś nam się popsuła. - Jest bardzo zimno! Przypomnę, że mamy najdłuższe dni w roku, a tu taka zimnica. Na początek czerwca zapowiadano upały, a niewiele brakuje i wystąpią przymrozki! Minionej nocy najzimniej było na lotnisku Katowice-Pyrzowice.

Co dalej z zimnicą? Prognoza Damiana Dąbrowskiego

Damian Dąbrowski, śląski specjalista od pogody, przez wiele lat nauczyciel geografii w Świętochłowicach (gdzie do tej pory mieszka w wysokim bloku z wielkiej płyty), a obecnie kierownik Stacji Meteorologicznej w Planetarium Śląskim, twórca niezwykle popularnego bloga Damian Dąbrowski - Pogoda dla Śląska (pogodadlaslaska.pl) ma dla nas garść świeżych informacji.

Więcej o Damianie Dąbrowskim dowiecie się z naszych wywiadów:

Jak pisze w najnowszej prognozie pogody, noc ze środy na czwartek była bardzo zimna. O północy najzimniejszą stacją synoptyczną była stacja Katowice-Muchowiec. Na lotnisku Katowice-Pyrzowice na wysokości 2 metrów temperatura spadła w czasie rozpogodzeń do zaledwie 3°C.

Co nas czeka w czwartek 13 czerwca 2024 r.? Niestety nadal będzie dosyć chłodno, a temperatura wyniesie maksymalnie około 13/17°C. Zachmurzenie zróżnicowane między całkowitym a umiarkowanym. Lokalnie wystąpią opady deszczu - głównie na południu i wschodzie regionu. Wiatr słaby ze wschodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1017 hPa.

Noc znowu będzie zimna. Chmur będzie stopniowo ubywać aż do zachmurzenia małego, a nawet bezchmurnego nieba. Na ogół bez opadów. To będzie kolejna Temperatura minimalna o świcie wyniesie zaledwie ok. 5/8°C. Szczęśliwie, weekend ma być bardziej udany - piątek (14 czerwca) zapowiada się całkiem ciepły, a jeszcze lepszych temperatur można spodziewać się w sobotę 15 czerwca.

- Po tych chłodnych dniach na piątek mam dla Was lepsze wieści, gdyż nie
będzie padać i do tego pokaże się więcej Słońca. Przewiduję zachmurzenie
od małego po duże z przejaśnieniami. Dzięki Słońcu zrobi się też cieplej. Temp. max. po południu wyniesie ok. 20/22°C. Wiatr nadal słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie wciąż dość stabilne 1017-1015 hPa.
Zlot foodtruckow piekary slaskie

Może Cię zainteresować:

Zlot Foodtrucków w Piekarach Śląskich. Na gości czekają dodatkowe atrakcje

Autor: Urszula Gołkowska

13/06/2024

Sanah

Może Cię zainteresować:

High Festival 2024 na Stadionie Śląskim. Jest pełna lista wykonawców

Autor: Redakcja

13/06/2024

Schronisko ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Schronisko dla zwierząt w Rudzie Śląskiej prosi o pomoc

Autor: Jacek Skorek

12/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon