Przewrót w sejmiku, a w gabinetach działały niszczarki. Kilkanaście worków pociętych dokumentów

Nie kilka, a kilkanaście worków zniszczonych dokumentów odnaleziono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego po tym, gdy PiS straciło władzę w regionie – dowiedział się nieoficjalnie ŚLĄZAG. W trakcie politycznego przewrotu o niszczarkę do dokumentów miała prosić Beata Białowąs, była już członek zarządu województwa ze Zjednoczonej Prawicy.

fot. Google
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

O zniszczonych dokumentach, które znaleziono w gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu, 22 listopada. Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł portal ŚLĄZAG w trakcie sesji sejmiku, gdy trwał polityczny przewrót i PiS traciło władze, Beata Białowąs, członek zarządu województwa związana z Solidarną Polską, miała prosić o niszczarkę do dokumentów.

Nie kilka, a kilkanaście worków

Marszałek Jakub Chełstowski odmówił, a dzień później w urzędzie znaleziono kilka worków zniszczonych dokumentów. Teraz – według nieoficjalnych informacji - okazało się, że worków ze zniszczonymi dokumentami było nie kilka, a kilkanaście. Znaleziono je w łazience niedaleko gabinetu, który zajmowała Beata Białowąs.

- Trwa próba ustalenia, co to były za dokumenty – powiedział nam Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

To może być trudne, bo dokumenty – jak ustaliliśmy - pocięte są na drobne kawałki. Wcześniej służby prasowe marszałka podkreślały, że samowolne niszczenie dokumentów jest niezgodne z procedurami, a zgodnie z obiegiem powinny one trafić do Departamentu Administracji i Logistyki w Urzędzie Marszałkowskim, a później do archiwum.

Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek (21 listopada 2022 r.) straciło władze w województwie śląskim. Marszałek Jakub Chełstowski przeszedł na stronę dotychczasowej opozycji - do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski” i zabrał ze sobą troje radnych PiS. Województwem rządzi już nowy zarząd, a członkowie starego musieli się szybko pożegnać ze stanowiskami.

Beata Białowąs

Może Cię zainteresować:

Gdy w sejmiku trwała rewolucja, wicemarszałek z PiS niszczyła dokumenty? "Sprawdzamy procedury"

Autor: Maciej Poloczek

22/11/2022

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon