Przewrót w sejmiku, a w gabinetach działały niszczarki. Kilkanaście worków pociętych dokumentów

Nie kilka, a kilkanaście worków zniszczonych dokumentów odnaleziono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego po tym, gdy PiS straciło władzę w regionie – dowiedział się nieoficjalnie ŚLĄZAG. W trakcie politycznego przewrotu o niszczarkę do dokumentów miała prosić Beata Białowąs, była już członek zarządu województwa ze Zjednoczonej Prawicy.

fot. Google
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

O zniszczonych dokumentach, które znaleziono w gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu, 22 listopada. Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł portal ŚLĄZAG w trakcie sesji sejmiku, gdy trwał polityczny przewrót i PiS traciło władze, Beata Białowąs, członek zarządu województwa związana z Solidarną Polską, miała prosić o niszczarkę do dokumentów.

Nie kilka, a kilkanaście worków

Marszałek Jakub Chełstowski odmówił, a dzień później w urzędzie znaleziono kilka worków zniszczonych dokumentów. Teraz – według nieoficjalnych informacji - okazało się, że worków ze zniszczonymi dokumentami było nie kilka, a kilkanaście. Znaleziono je w łazience niedaleko gabinetu, który zajmowała Beata Białowąs.

- Trwa próba ustalenia, co to były za dokumenty – powiedział nam Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

To może być trudne, bo dokumenty – jak ustaliliśmy - pocięte są na drobne kawałki. Wcześniej służby prasowe marszałka podkreślały, że samowolne niszczenie dokumentów jest niezgodne z procedurami, a zgodnie z obiegiem powinny one trafić do Departamentu Administracji i Logistyki w Urzędzie Marszałkowskim, a później do archiwum.

Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek (21 listopada 2022 r.) straciło władze w województwie śląskim. Marszałek Jakub Chełstowski przeszedł na stronę dotychczasowej opozycji - do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski” i zabrał ze sobą troje radnych PiS. Województwem rządzi już nowy zarząd, a członkowie starego musieli się szybko pożegnać ze stanowiskami.

Beata Białowąs

Może Cię zainteresować:

Gdy w sejmiku trwała rewolucja, wicemarszałek z PiS niszczyła dokumenty? "Sprawdzamy procedury"

Autor: Maciej Poloczek

22/11/2022

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zbigniew Przedpelski

Po przewrocie w sejmiku. Radny PiS: "Nie jestem zaskoczony"

Zarząd województwa śląskiego

Tyle zostało ze starego zarządu woj. śląskiego. Kto w nowym?

Adam bodnar

Adam Bodnar o uznaniu języka śląskiego w Polsce

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Krzysztof Mejer hasło wyborcze

Krzysztof Mejer ujawnił hasło wyborcze

Fotel prezydenta Rudy Śląskiej wkrótce zajmie komisarz wyznaczony przez premiera.

Ruda Śląska czeka na komisarza, wiceprezydenci pakują rzeczy

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka