Związkowcy z „Sierpnia 80" organizują protesty pod sklepami Auchan i Leroy Merlin na Śląsku

Komisja Krajowa „Sierpień 80" zapowiedziała pikiety informacyjno-protestacyjne pod sklepami sieci Auchan i Leroy Merlin znajdującymi się w województwie śląskim. W sumie manifestacje mają odbyć się w 7 śląskich miastach.

Protest pod leroy merlin

Związkowcy z „Sierpnia 80" zapowiedzieli, że 30 marca i 1 kwietnia przeprowadzą pikiety informacyjno - protestacyjne, przed sklepami sieci Auchan oraz Leroy Merlin. W najbliższą środę manifestacje przed sklepami Auchan odbędą się w takich miastach jak:

  • Bielsko-Biała,
  • Bytom,
  • Gliwice,
  • Katowice,
  • Mikołów,
  • Zabrze,
  • Żory

Początek protestu zaplanowano na godzinę 12.00. Dzień później związkowcy będą manifestowali przed sklepami Leroy Merlin.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas pikiet, przeprowadzona zostanie akcja ulotkowa, wzywająca do bojkotu, tych oraz innych firm, które nadal prowadzą interesy z putinowską Rosją.

- Mimo sankcji, Rosja nadal zarabia na handlu ropą, gazem i węglem setki milionów euro dziennie. Zarabia, nawet więcej, niż przed sankcjami - grzmi Bogusław Ziętek, przewodniczący WZZ "Sierpień 80"

Także niektóre prywatne firmy, dalej prowadzą swoje interesy w Rosji i z Rosją. Finansują, w ten sposób, zbrodnie w Ukrainie. Ponoszą odpowiedzialność za bombardowanie ukraińskich miast, zabijanie cywili i inne zbrodnie. Unijni politycy, którzy sprzeciwiają się realnym sankcjom na Rosję, finansują tą wojnę. Firmy, które dalej robią interesy z Rosją i w Rosji, kupują Rosji nowe czołgi, samoloty i bomby. Wspierają wojnę, która już jest u naszych granic, a za chwilę, może przyjść do nas. Chciwość, hipokryzja i zwykła głupota, muszą być napiętnowane - przekonuje Ziętek.

Szef związkowców chce, żeby również inne organizacje włączyły się w protesty przeciwko firmom, które wciąż nie wycofały się z Rosji.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Górnicy

„Posłów ze Śląska trzeba pogonić. Są gorsi od Morawieckiego"

Bogusław Ziętek, szef związku zawodowego Sierpień 80

"Nie pomyliliśmy adresu. Jedziemy pod ambasadę niemiecką"

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców