100-milionowy pasażer Wizz Air w Polsce. Linia świętuje na lotnisku w Pyrzowicach. „To tutaj rozpoczęła się niezwykła podróż, która trwa już prawie 20 lat”

Wizz Air, niskokosztowa linia lotnicza, przewiozła w Polsce już 100 milionów pasażerów. Pasażer numer 100 000 000 znajdował się na pokładzie samolotu lecącego w poniedziałek, 4 grudnia, z Pyrzowic do Barcelony.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Wizz Air działa w Pyrzowicach od 19 lay

Przypomnijmy, że Wizz Air działa w Polsce od maja 2004 roku, a w Pyrzowicach stworzył pierwszą ze swoich polskich baz (pozostałe są w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu). Pierwszy lot z Katowice Airport linie z wykonały do Luton. Dziś Wizz Air operuje na 12 polskich lotniskach i ma w ofercie ponad 170 tras do 27 krajów. Linia cieszy się w Polsce dużą popularnością, o czym świadczy fakt przewiezienia już 100 milionów pasażerów.

– Jestem bardziej niż dumna, że to właśnie w Katowicach świętujemy nasz historyczny kamień milowy – przewiezienie 100 milionów pasażerów w Polsce. To tutaj, na lotnisku Katowice Airport, rozpoczęła się niezwykła podróż Wizz Air, która z powodzeniem trwa już prawie 20 lat – podkreśla Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Jak dodają w Wizz Air, szczęśliwy 100 milionowy pasażer to... nie jedna osoba, tylko wszyscy podróżujący 4 grudnia z Katowice Airport do Barcelony.

Z tej okazji dla pasażerów przygotowano okolicznościowy tort. Pasażerowie rejsu do Hiszpanii mieli również okazję podpisać specjalną planszę przygotowaną na to wydarzenie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Co więcej, każdy pasażer lotu dostał bon o wartości 100 zł, który można wykorzystać podczas rezerwacji kolejnego lotu.

– Z radością przyjęliśmy informację, że to właśnie w Katowice Airport linia lotnicza Wizz Air obsłużyła swojego 100 mln pasażera od momentu rozpoczęcia, prawie 20 lat temu, lotów z Polski. W tej liczbie ponad 25 mln osób podróżowało poprzez katowicką bazę Wizz Aira – powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Od prawie dwóch dekad Katowice Airport i Wizz Air łączy dobra biznesowa relacja. Wierzę, że już w niedalekiej przyszłości Wizz Air jeszcze bardziej poszerzy swoją działalność na naszym lotnisku – dodał prezes GTL.

Wizz Air w Pyrzowicach jest już od 19 lat

Może Cię zainteresować:

Kolejny rekord w Katowice Airport: 25 milionów pasażerów Wizz Air! „To właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę”

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/07/2023

Samolot wizz air

Może Cię zainteresować:

Wizz Air ogłasza dwie nowe trasy z lotniska Katowice Airport. Samoloty z Pyrzowic polecą do Brukseli i do Akaby w Jordanii

Autor: Katarzyna Pachelska

05/10/2023

Lotnisko Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Na lotnisku w Pyrzowicach ruch jak nigdy, padł kolejny rekord! To był najlepszy październik w historii Katowice Airport

Autor: Grzegorz Lisiecki

18/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon