100 tys. osób na koncercie Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim w Chorzowie? To byłby największy koncert w ostatnich 20 latach na Stadionie Śląskim

Nie 90 tysięcy a około 100 tysięcy osób mogło wziąć udział w pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten weekend (22-23.06 2024 r.) koncertów Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To byłyby rekord na Stadionie Śląskim po przebudowie.

Wczoraj, w sobotę 22 czerwca 2024 r. na Stadionie Śląskim odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w tym miejscu w ten weekend koncertów Dawida Podsiadły.

100 tys. uczestników pierwszego koncertu Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim?

Mówiło się wcześniej, że w koncercie może uczestniczyć aż 90 tys. osób. Tymczasem w czasie koncertu sam Dawid Podsiadło powiedział ze sceny: Jest nas tu 100 tysięcy!

Na podobną liczbę szacuje publiczność pierwszego koncertu Podsiadły dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski.

- To jest bardzo zbliżona liczba, ale czekamy na oficjalny komunikat organizatora - mówi Strzyżewski w rozmowie ze Ślązagiem. - Jeśli ta informacja się potwierdzi, będzie to największy koncert na Stadionie Śląskim w ostatnich 20 latach (stadion przed modernizacją był zupełnie inny). Dzisiaj na 100 proc. będzie powtórka, bo drugi koncert jest wyprzedany - dodaje Strzyżewski.

Jak informuje nas dyrektor Stadionu Śląskiego, w czasie sobotniego koncertu nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów. - Nie dotarły do nas żadne niepokojące informacje. Zarówno wejście uczestników na stadion, jak i wyjście przebiegło bardzo płynnie - mówi dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski.

Po południu w niedzielę 23 czerwca Adam Strzyżewski poinformował nas, że na oba koncerty sprzedano po 88500 biletów.

- Biorąc pod uwagę liczbę osób do obsługi imprezy (technicy, ochrona itp.), mieliśmy w sobotę na Stadionie Śląskim ponad 100 tysięcy osób - dodaje Strzyżewski.

Sobotni koncert Podsiadły zakończył się tuż przed północą

Sobotni koncert Dawida Podsiadły zaczął się finalnie około godz. 21.15 i trwał do 23.40.

W czasie pierwszego koncertu Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim podczas tego weekendu wśród gości, którzy pojawili się na scenie razem z głównym bohaterem byli:

  • Artur Rojek (to już stały gość u Podsiadły, występował z nim również podczas ostatniego koncertu na Śląskim, i tym razem wraz z Dawidem wykonał piosenkę Myslovitz "Długość dźwięku samotności"),
  • Kaśka Sochacka (zaśpiewali razem hit Kaśki "Niebo było różowe"),
  • Ralph Kamiński (zaśpiewali wspólnie hit Rapha - "Kosmiczne energie"),
  • Kortez (utwór "Hej wy").

Na setliście był cały przekrój twórczości wokalisty rodem z Dąbrowy Górniczej, w tym takie przeboje jak "Małomiasteczkowy", "Nieznajomy", "Nie ma fal", "Trójkąty i kwadraty", nie zabrakło też kawałków z najnowszej płyty "Lata dwudzieste". 31-letni gwiazdor muzyki zapodał m.in. takie utwory jak "Tazosy", "Post", "Blant", "To co masz ty" (na sam początek), "Diable", "Mori", "Milenium".

Co ciekawe, przez chwilę Dawid był jednocześnie w Warszawie na Stadionie Narodowym, bo w czasie koncertu Taco odbyło się połączenie na żywo ze Stadionem Śląskim!

Dwa koncerty na Stadionie Śląskim w Chorzowie kończą tegoroczną trasę stadionową Dawida Podsiadły. Wcześniej odbyły się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Dawid występuje na stadionach na specjalnej scenie 360 stopni, którą przetestował podczas rekordowego (80 tys. publiczności) koncertu na PGE Narodowym w Warszawie 26 sierpnia 2023 r. Ale ten rekord może być pobity przez koncerty na Stadionie Śląskim.

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Dawid Podsiadlo koncert

Może Cię zainteresować:

Jak dojechać na koncert Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim 22 i 23 czerwca 2024. Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach

Autor: Michał Wroński

21/06/2024

Podsiadlo pge 01

Może Cię zainteresować:

Drugi koncert Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim w 2024 roku! Na pierwszy bilety sprzedały się w godzinę. To jakieś szaleństwo!

Autor: Katarzyna Pachelska

31/08/2023

Sanah

Może Cię zainteresować:

High Festival 2024 na Stadionie Śląskim. Jest pełna lista wykonawców

Autor: Redakcja

13/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon