Jak dojechać na koncert Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim 22 i 23 czerwca 2024. Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach

To będzie koncertowy weekend w Katowicach i Chorzowie. W sobotę i niedzielę 22 i 23 czerwca na Stadionie Śląskim dwukrotnie wystąpi Dawid Podsiadło, zaś od piątku 21 czerwca w katowickiej Strefie Kultury będzie się odbywać festiwal Tauron Nowa Muzyka. W związku z tym między Katowicami a Chorzowem będzie kursować więcej tramwajów, ale już autobusem pod sam stadion nie dojedziemy. Wprowadzone zostaną też zmiany w organizacji ruchu – zarówno na osiedlu Tysiąclecia, jak też w centrum Katowic.

https://www.facebook.com/podsiadlo.dawid
Dawid Podsiadlo koncert

Na Stadion Śląski najlepiej tramwajem

Z myślą o osobach, które chciałyby dotrzeć na Stadion Śląski na jeden z dwóch koncertów Dawida Podsiadły nie martwiąc się o miejsce parkingowe dla swojego samochodu, Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza dodatkowe kursy na liniach tramwajowych 6 i 0 („zerówka” będzie kursować od godziny 16.00 co 5 minut, od 19.00 co ok. 2 - 3 minuty, natomiast po zakończonym koncercie co ok. 3 minuty). Ponadto na liniach tramwajowych 10, 15, 19 zostaną wprowadzone tymczasowe rozkłady jazdy zwiększające liczbę kursów, co ma ułatwić przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia.

Na koncert Dawida Podsiadły nie będzie można dojechać autobusem z wyjątkiem dojazdów z przesiadką na tramwaj lub z tramwaju (na linii autobusowej M3 przed i po koncercie uruchomione zostaną dodatkowe kursy relacji Tarnowskie Góry Dworzec – Chorzów Rynek).

W sobotę i niedzielę od godziny 17.00 autobusy w najbliższym otoczeniu Stadionu Śląskiego nie będą kursowały (trasy tych, które normalnie w jego sąsiedztwie jadą, tym razem zostaną zmienione). ZTM tłumaczy to możliwym zamknięciem dla ruchu ul. Chorzowskiej w Katowicach oraz ul. Katowickiej i Wojska Polskiego w Chorzowie, a także spodziewanymi znacznymi utrudnieniami w ruchu.

ZTM informuje, że na terenie Katowic oraz Chorzowa na głównych ciągach do Stadionu Śląskiego pojawią się informatorzy terenowi, których zadaniem będzie udzielanie informacji i odpowiednie pokierowanie fanów udających się i wracających z koncertu.

Zakazy wjazdu i dodatkowe patrole straży miejskiej

Jak zawsze przy okazji dużych imprez masowych odbywających się na Stadionie Śląskim, Katowice wprowadzają zmiany w organizacji ruchu drogowego na terenie osiedla Tysiąclecia tak, aby przyjeżdżający na koncert nie zastawiali swoimi autami miejsc parkingowym „lokalsom”.

22 i 23 czerwca, od godzin popołudniowych, nastąpią wyłączenia możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostaną zastosowane wygrodzenia techniczne. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Na osiedle zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w razie stwierdzenia pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

Ponadto 22 i 23 czerwca, wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Zmiany też w związku z festiwalem Tauron Nowa Muzyka

Katowicki ratusz informuje też, że w związku z organizacją festiwalu Tauron Nowa Muzyka od 21 do 23 czerwca) zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w Strefie Kultury.

Zamknięty zostanie fragment ul. Olimpijskiej na odcinku od kładki łączącej Międzynarodowe Centrum Kongresowe z siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia do skrzyżowania z ul. H.M. Góreckiego. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu od godz. 15 w piątek (21 czerwca) do godz. 8 w sobotę (22 czerwca) oraz od godz. 12 w sobotę do godz. 8 w niedzielę (23 czerwca). Ponadto do wtorku (25 czerwca) wyłączone z użytkowania są parkingi w Strefie Kultury.

Tauron 23 day 1 kazmierczak 0421

Może Cię zainteresować:

Sekretna scena po kilku latach wraca na festiwal Tauron Nowa Muzyka. Za to lista artystów już bez sekretów. Kto oprócz Skream i Âme?

Autor: Redakcja

09/05/2024

Podsiadlo pge 01

Może Cię zainteresować:

Drugi koncert Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim w 2024 roku! Na pierwszy bilety sprzedały się w godzinę. To jakieś szaleństwo!

Autor: Katarzyna Pachelska

31/08/2023

Rybnik burza 19 czerwca uszkodzenia 03

Może Cię zainteresować:

Synoptycy z IMGW ostrzegają przed silnymi burzami w województwie śląskim 21 i 22 czerwca 2024 r. Grad może mieć 6 cm średnicy

Autor: Michał Wroński

21/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon