Andrzej Sośnierz pogodził się z PiS. Dlaczego? „Toczy się walka o przyszłość Europy”

Miałem trochę inny pogląd na to, jak walczyć z pandemią i właśnie wtedy nasze drogi z PiS zaczęły się rozchodzić. Nie byłbym jednak przekonany, że to 16 mld złotych zostało zmarnowane. One może nie zostały wydane najlepiej - powiedział Andrzej Sośnierz w Radiu Piekary. - Byłem przeciwko budowaniu dużych szpitali covidowych. Raczej należało się skupić na mniejszych kontenerowych obiektach, które mogły powstać przy już istniejących szpitalach - wyjaśnił.

Andrzej Sosnierz Sejm 2016 2022 07 12 003909 epkx

16 mld złotych - tyle zdaniem Najwyższej Izby Kontroli zmarnowano w Polsce podczas walki z COVID-19. Więcej wydano na samą gotowość do udzielenia świadczeń pacjentom, niż na samo leczenie. Otwarto 32 szpitale tymczasowe - więcej niż we wszystkich innych krajach Unii Europejskiej razem wziętych, co kosztowało krocie.

- Miałem trochę inny pogląd na to, jak walczyć z pandemią i właśnie wtedy nasze drogi z PiS zaczęły się rozchodzić. Nie byłbym jednak przekonany, że to 16 mld złotych zostało zmarnowane. One może nie zostały wydane najlepiej - powiedział Andrzej Sośnierz w Radiu Piekary. - Byłem przeciwko budowaniu dużych szpitali covidowych. Raczej należało się skupić na mniejszych kontenerowych obiektach, które mogły powstać przy już istniejących szpitalach - wyjaśnił.

Andrzej Sośnierz, który w czasie pandemii COVID-19 głośno krytykował poczynania Prawa i Sprawiedliwości, a także rozstał się z tego powodu z partią, tym razem postanowił wziąć ją w obronę.

- W tym czasie świat trochę zgłupiał. To widać. Kraje poszły różnymi drogami… Wszyscy byli spanikowani, zapatrzeni w ministra Łukasza Szumowskiego, a ja nie do końca (…) Można te wydatki wyjaśnić. Usprawiedliwiać trudno - przyznał Andrzej Sośnierz.

- Premiera (Mateusza Morawieckiego - przyp. red.) bym nie winił. Premier musi się na kimś opierać. Były ekspertyzy, były różne zdania na ten temat. Ja opierałem się na – dodał.

„Toczy się walka o przyszłość Europy”

Andrzej Sośnierz odszedł z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości 29 kwietnia 2021 roku. Krytykował rząd Mateusza Morawieckiego m.in. za - jego zdaniem - błędne decyzje w walce z pandemią COVID-19. W wyborach do Sejmu RP 15 października 2023 wystartuje jednak z listy PiS w okręgu 31. (Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy).

- To moja decyzja. Decyzja wynikająca z tego, co dzieje się na świecie. Toczy się walka o przyszłość Europy. O to, czy będziemy po stronie wpływów amerykańskich, rosyjskich czy chińskich (…) Dlaczego tak nas czołgają w Unii Europejskiej? Żeby zmienić w Polsce rząd – podkreślił Andrzej Sośnierz.

- Należy pamiętać o tych fundamentalnych dla polski problemach. To wojna o układ sił w Europie. Nie można jej bagatelizować - dodał.

Bezpartyjni Samorządowcy

Może Cię zainteresować:

Bezpartyjni Samorządowcy, czyli „spadochroniarze”? Dolnośląski „desant” na listach wyborczych

Autor: Maciej Poloczek

18/09/2023

Przeładunek węgla

Może Cię zainteresować:

Rząd uspokaja górników, ale umowa społeczna jest wciąż bez notyfikacji. „Jesteśmy oszukiwani i naciągani”

Autor: Michał Wroński

18/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon