Atrakcyjne tereny dla inwestorów w Pawłowicach. To część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

W Pawłowicach mogą powstać nowe miejsca pracy. Przy ul. Adama Mickiewicza dostępne są atrakcyjne tereny inwestycyjne, będące częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działki przeznaczone są pod zabudowę usługowo-produkcyjną.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) istnieje od blisko 30 lat i dziś jest jedną z największych w Polsce. Obejmuje grunty o powierzchni prawie 2 750 ha, na terenie blisko 50 miejscowości w województwie śląskim oraz opolskim i małopolskim. Obecnie strefa to ok. 90 tys. miejsc pracy, 540 firm i inwestycje o wartości 44 mld zł.

Katowicka strefa składa się czterech podstref: Gliwickiej, Jastrzębsko-Żorskiej, Sosnowiecko-Dąbrowskiej i Tyskiej. W podstrefie Jastrzębsko-Żorskiej leży m.in. gmina Pawłowice, gdzie nadal dostępne są atrakcyjne działki inwestycyjne należące do KSSE. To dawny teren rolniczy przy ul. Adama Mickiewicza.

Oferowany teren stanowią trzy działki o łącznej powierzchni 8,6 ha (5,5 ha, 1,6 ha oraz 1,5 ha). Istnieje jednak możliwość rozszerzenia terenu inwestycyjnego do ok. 11 ha. Cena metra kwadratowego tego terenu wynosi ok. 105 zł. Działki mają nieregularny kształt. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki przeznaczone są pod zabudowę usługowo-produkcyjną.

Teren inwestycyjny przy ul. Mickiewicza w Pawłowicach
Teren inwestycyjny przy ul. Mickiewicza w Pawłowicach

Teren inwestycyjny w Pawłowicach jest doskonale skomunikowany. Do drogi krajowej DK81 jest zaledwie 300 m, a do węzła autostrady A1 ok. 16 km (węzeł Żory lub węzeł Mszana). Linia kolejowa jest w odległości 0,5 km, a naprzeciwko (pod drugiej stronie Drogi Głównej Południowej) w odległości 0,5 km dostępna jest bocznica kolejowa.

Łatwo można się dostać do dwóch międzynarodowych lotnisk. Lotnisko Katowice (Pyrzowice) jest w odległości 85 km, a Kraków (Balice) – 111 km. Do centrum Pawłowic jest zaledwie 1,5 km, a do oferowanego terenu prowadzi asfaltowa droga.

Działki są w pełni uzbrojone w media. Są tam przyłącza elektryczne, gazowe i wodne. Jest także kanalizacja i linia telefoniczna. Nie stwierdzono tam zanieczyszczenia wód powierzchniowych czy gruntowych. Nie ma ryzyka zalania czy obsunięcia terenu, przeszkód podziemnych ani ograniczeń ekologicznych.

KSSE w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Tereny po dawnej kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu są przygotowane dla inwestorów. Miasto liczy na nowe miejsca pracy i wpływy z podatków

Autor: Redakcja

12/04/2023

Janusz Michałek

Może Cię zainteresować:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pierwszą w Europie i trzecią strefą na świecie według rankingu „Financial Times”. Zaskoczeni?

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon