Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Bieruniu. To działki należące do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Dobre skomunikowanie i atrakcyjne tereny inwestycyjne. Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bieruniu mogą powstać nowe miejsca pracy. Łączna powierzchnia dostępnych działek to ponad 30 ha, w rejonie ulic Turyńskiej, Ekonomicznej i Hodowlanej.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) jest jedną z największych w Polsce. Istnieje od blisko 30 lat i obejmuje grunty o powierzchni prawie 2 750 ha, na terenie blisko 50 miejscowości w województwie śląskim oraz opolskim i małopolskim. Obecnie strefa to ok. 90 tys. miejsc pracy, 540 firm i inwestycje o wartości 44 mld zł.

W KSSE nadal dostępne są atrakcyjne tereny inwestycyjne. Takie działki znajdują się m.in. w Bieruniu (woj. śląskie, powiat bieruńsko-lędziński) zlokalizowane przy ulicach: Turyńskiej, Ekonomicznej i Hodowlanej. To teren tyskiej podstrefy KSSE. Łączna powierzchnia działek należących do KSSE to 29,3607 ha. W przetargu uczestniczyć będą również trzy działki stanowiące własność gminy Bieruń, o łącznej powierzchni 0,6867 ha.

KSSE oferuje w Bieruniu dwie sąsiadujące działki. Jedna o powierzchni 11,61 ha (przy ulicach Turyńskiej i Ekonomicznej, a druga o powierzchni 17.74 ha (przy ulicach Turyńskiej i Hodowlanej). Działki można kupić razem lub osobno. Orientacyjna cena metra kwadratowego tego terenu wynosi 250 zł. Nieruchomość położona jest na gruntach górniczych KWK Piast-Ziemowit i obecnie są to nieużytki. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki oznaczone są jako teren obiektów produkcyjnych, składów lub magazynów lub zabudowy usługowej.

Teren inwestycyjny KSSE w Bieruniu
Teren inwestycyjny KSSE w Bieruniu

Teren inwestycyjny w Bieruniu jest doskonale skomunikowany. Nieruchomości przylega do drogi krajowej nr 44 (DK44). Do autostrady A4 jest z kolei tylko 17 km. Do linii kolejowej w Bieruniu Nowym jest 6 km, a do bocznicy kolejowej 1,5 km. Z kolei do najbliższego miasta wojewódzkiego, czyli Katowic jest 27 km. W sąsiedztwie są miasta: Tychy, Lędziny, Chełm Śląski, Chełmek, Bojszowy czy Oświęcim. Łatwo można się także dostać do międzynarodowego lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach, które jest w odległości 55 km.

Na oferowanym terenie inwestycyjnym jest łatwy dostęp do infrastruktury. Odległość od przyłącza elektrycznego to 400 m, od przyłącza gazu – 620 m, wody (do celów socjalnych i przemysłowych) – 1000 m, a do przyłącza kanalizacji od granicy terenu jest 700 m.

Trwa także budowa łącznika ulic Ekonomicznej i Hodowlanej na tym terenie. To jedna z ważniejszych inwestycji gminy o znaczeniu strategicznym w odniesieniu do rozwoju gospodarczego miasta Bierunia. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy został już zakończony, a miasto Bieruń planuje realizację drugiego odcinka, który ostatecznie połączy ulicę Ekonomiczną z ulicą Hodowlaną. Dzięki temu utworzony zostanie sprzyjający nowy układ komunikacyjny okalający nowe tereny inwestycyjne.

Tereny KSSE w Pawłowicach

Może Cię zainteresować:

Atrakcyjne tereny dla inwestorów w Pawłowicach. To część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Autor: Redakcja

15/04/2023

KSSE w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Tereny po dawnej kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu są przygotowane dla inwestorów. Miasto liczy na nowe miejsca pracy i wpływy z podatków

Autor: Redakcja

12/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon