Chcesz odebrać paszport lub złożyć wniosek? W tym tygodniu będzie to trudniejsze niż zwykle

Z powodu prac związanych z wprowadzeniem nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych w tym tygodniu będą obowiązywały ograniczenia w dostępie do usług paszportowych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz jego delegaturach.

www.katowice.uw.gov.pl
Paszport

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki w przyszły wtorek (8 listopada) w oddziale paszportowym Urzędu w Katowicach, a także w Delegaturach Paszportowych w Sosnowcu, Częstochowie i Bielsku–Białej składać wnioski paszportowe można będzie tylko do godz. 12, zaś odbierać paszporty do godz. 14. Przez dwa kolejne dni (9-10 listopada) w miejscach tych w ogóle nie będzie możliwości złożenia wniosku, czy odebrania paszportu (jedynie w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach od godz. 14 we wtorek do godz. 12 w czwartek będzie możliwość złożenia wniosku o wydanie paszportu tymczasowego).

W punktach paszportowych na terenie Bytomia, Cieszyna Gliwic, Jastrzębia- Zdroju, Pszczyny, Raciborza, Rybnika, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego, Zabrza, Zawiercia i Żor w poniedziałek i wtorek (7-8 listopada) nie będzie możliwości złożenia wniosku, zaś odbiór paszportu będzie możliwy w poniedziałek i do godz. 14 we wtorek. Przez dwa kolejny dni (9-10 listopada) nie będzie możliwości ani złożenia wniosku, ani odebrania paszportu. Wznowienie pełnej obsługi w sprawach paszportowych nastąpi 14 listopada.

Jak tłumaczą urzędnicy utrudnienia spowodowane są wprowadzeniem nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych. Docelowo ma on ułatwić wnioskowanie o paszport. Nie będzie trzeba składać już papierowego wniosku o wydanie dokumentu, gdyż będzie on generowany w systemie przez urzędnika, a wnioskujący potwierdzi tylko swoje dane, składając podpis na specjalnym urządzeniu.

Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Meksyk, Tajlandia, Kuba, Dominikana. Lotnisko w Pyrzowicach przedstawiło rozkład lotów na sezon zimowy. W ofercie 62 trasy regularne i czarterowe

Autor: Michał Wroński

29/10/2022

Wieczorek

Może Cię zainteresować:

Wojewoda Wieczorek masowo blokuje uchwały miejskich radnych. Pod tym względem jest w Polsce liderem

Autor: Michał Wroński

17/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon