Dron niedaleko lotniska w Pyrzowicach. Przeleciał zaledwie 50 metrów od samolotu Wizz Air. Trwa poszukiwanie operatora

Duży dron z czterema śmigłami przeleciał 50 metrów poniżej wysokości przelotowej samolotu linii Wizz Air, lecącego z Eindhoven do Pyrzowic. Sprawa została zgłoszona przez władze lotniska do Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

fot. Google
Dron przeleciał 50 metrów od samolot Wizz Air

Groźny incydent niedaleko lotniska w Pyrzowicach. W poniedziałek, 15 maja po południu załoga samolotu Wizz Air, lecącego z Eindhoven podczas podchodzenia do lądowania zauważyła sporego żółtego drona typu quadrocopter, który znalazł się około 50 metrów poniżej wysokości przelotowej samolotu, w terenie objętym zakazem lotów.

Samolot Wizz Air około godziny 15:12 bezpiecznie wylądował w Pyrzowicach. O incydencie, zgodnie z procedurami, zostały już poinformowane policja, straż graniczna i służby ochrony lotniska. Policja poszukuje sprzętu oraz operatora drona. Według wstępnych ustaleń, maszyna nadleciała z okolic Myszkowa, 20 kilometrów od portu lotniczego.

Drugi dron na lotnisku

To kolejny w ostatnich dniach tego typu niebezpieczny incydent na polskim lotnisku. W sobotę, 13 maja samolot Polskich Linii Lotniczych LOT na lotnisku Chopina w Warszawie też miał na swojej drodze lądowania sporego drona, który ostatecznie przeleciał około 30 metrów od maszyny.

EN57 AKŚ

Może Cię zainteresować:

Koleje Śląskie chcą wykorzystać nowy tabor do obsługi linii na lotnisko

Autor: Michał Wroński

16/05/2023

Węzeł multimodalny Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Za niemal 100 milionów złotych w Katowice Airport powstanie nowoczesny węzeł przeładunkowy. Korzystać będzie z niego także wojsko

Autor: Grzegorz Lisiecki

12/05/2023

Wizz Air działa w Pyrzowicach od 19 lay

Może Cię zainteresować:

Z Katowice Airport do Kopenhagi i Alicante. Nowe trasy zapowiedział Wizz Air. „W maju minie 19 lat od pierwszego rejsu tej linii z Pyrzowic”

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon