Z Katowice Airport do Kopenhagi i Alicante. Nowe trasy zapowiedział Wizz Air. „W maju minie 19 lat od pierwszego rejsu tej linii z Pyrzowic”

Z Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach będzie można polecieć jeszcze w tym roku do Kopenhagi i Alicante – nowe kierunki zapowiedziała linia lotnicza Wizz Air. Połączenia zainaugurowane zostaną w sezonie „Zima 2023/24”.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Wizz Air działa w Pyrzowicach od 19 lay

Połączenie z Pyrzowic do Kopenhagi zainaugurowane zostanie jesienią, a pierwszy rejs zaplanowany został na 29 października. Loty odbywać się będą cztery razy w tygodniu – we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Wiadomo już, że do Kopenhagi latać będzie Airbus A321neo (239 miejsc). Dwa dni później, 31 października, odbędzie się pierwszy lot do Alicante – do obsługi tej trasy Wizz Air wybrał Airbusa A320ceo (180 miejsc). Do Hiszpanii loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty.

Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją siatkę połączeń z pyrzowickiego lotniska – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej pyrzowickim lotniskiem. – W połowie maja minie 19 lat od pierwszego rejsu tej linii z Pyrzowic. W tym czasie na lotach z i do Katowice Airport Wizz Air przewiózł prawie 23,5 mln pasażerów. Rok 2023 będzie rekordowy dla pyrzowickiego lotniska, a to między innymi dzięki rozwojowi siatki połączeń regularnych. Prognozy wskazują, że ten rok kalendarzowy, po raz pierwszy w historii portu, zamkniemy wynikiem ponad pięciu milionów obsłużonych podróżnych.

Przypomnijmy, że pomimo problemów – po politycznych decyzjach Katowice Airport stracił zapowiadane połączenie Turkish Airlines do Stambułu na rzecz Balic – lotnisko w Pyrzowicach rozwija się. Pod koniec kwietnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” wylądował po raz pierwszy Boeing 777-300ER czarterowej linii lotniczej Mavi Gök, należącej do koncernu turystycznego Anex Tour; samolot zabrał 325 pasażerów na wakacje do tureckiej Antalyi.

Należąca do koncernu turystycznego Anex Tour czarterowa linia lotnicza Mavi Gök latać będzie z Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Nie do Stambułu, a do Antalyi. Turecka linia lotnicza Mavi Gök zadebiutowała w Katowice Airport. „Przed nami rekordowy sezon wakacyjny”

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/04/2023

Turkish Airlines

Może Cię zainteresować:

Dlaczego LOT bał się Turków w Pyrzowicach? „Bo zaniedbał to lotnisko i nie ma nad nim kontroli"

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon