Dubiel: Wizyta premiera w Kijowie pokazanie siły naszego regionu. Nie pojechał nikt z zachodu Europy

To może dawać do myślenia, czy faktycznie Europa wschodnia jest tak silna i może jakąś pozycję sama wywalczyć, a przez to dać pewnego pozytywnego kopniaka Ukrainie i jej prezydentowi – powiedział w Radiu Piekary ekspert ds. bezpieczeństwa Artur Dubiel z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

Artur Dubiel Radio Piekary

Zaczyna się właśnie 21 dzień wojny w Ukrainie – Pamiętajmy, że dla nas to pewna forma kalendarza, ale ci ludzie, którzy tam są na miejscu to oni tego nie liczą w dniach. Oni to liczą w godzinach i minutach, bo to jest każda minuta bardzo dużych ludzkich tragedii – mówi Artur Dubiel.

Tablica powitalna Katowice

Może Cię zainteresować:

Gorzelik o tablicy powitalnej w Katowicach bez rosyjskiego słowa: Uważam, że to nierozsądna nadgorliwość

Autor: Katarzyna Pachelska

15/03/2022

Ekspert do spraw bezpieczeństwa powiedział też co Putin chce ugrać poprzez prowadzenie wojny, zwłaszcza w ten sposób ­– Wiele rzeczy wydaje nam się nielogicznych i wręcz pozbawionych sensu, to nie ulega żadnej wątpliwości. Pewnie chce zablokować tę współpracę Ukrainy za zachodem, z NATO, czy z krajami Unii Europejskiej – mówi gość Radia Piekary.

Europejska delegacja w Kijowie

We wtorek, 15 marca 2022 r., do Kijowa w Ukrainie pojechali premier i wicepremier Polski Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński, a także premier Czech Petr Fiala oraz premier Słowenii Janez Janša. Kaczyński w Kijowie powiedział, że potrzebna jest misja pokojowa NATO lub szerszego układu narodowego. Ekspert do spraw bezpieczeństwa dodaje, że miała by to być misja NATO ochraniana przez siły zbrojne.

– Powiem szczerze, nie do końca tę konstrukcję rozumiem. Może jest to dość duży skrót myślowy. Pytanie jak to tak naprawdę było konsultowane, bo pamiętajmy, że wyjazd tych liderów był uzgadniany na ostatnim spotkaniu we Francji – mówi Artur Dubiel.

Jednak co do uzgodnienia wyjazdu szefów rządu Polski, Czech i Słowenii z resztą krajów Unii Europejskiej pojawiają się sprzeczne informacje. Premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował w dniu wyjazdu w mediach społecznościowych, że decyzja o wyjeździe była podjęta w porozumieniu i koordynacji z Unią Europejską i jej najważniejszymi przedstawicielami. Niemniej słowa premiera należy traktować z pewną rezerwą pamiętając o jego wcześniejszych wypowiedziach na przykład dotyczących pandemii koronawirusa.

Panteon-Górnośląski-w-Katowicach

Może Cię zainteresować:

Panteon Górnośląski bez Religi, Kutza oraz Ziętka. Jerzy Gorzelik: "To małostkowość. Nie da się zanegować wielkości tych ludzi"

Autor: Martyna Urban

15/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Artur Dubiel

„Trzeba kibicować Putinowi, żeby długo żył w zdrowiu"

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Aleksandra Poloczek

Poloczek: „Samorządowiec może skuteczniej pomagać ludziom"

Michał Pierończyk

"Ludzie powtarzali, że nie zagłosują na przedstawiciela PiS"

Kopalnia Ruda Bielszowice

Co dalej z górnictwem w Rudzie Śląskiej? Pytamy kandydatów

Ruda Śląska

Siedmiu kandydatów, kłótnia w komisji, prokuratura w akcji

7 AEDF73 C 4 F8 E 459 C 8448 5492 B0 FCD204

Gmina Knurów chce zburzyć zabytkowe familoki