Gwałtowne burze i ulewy nad Śląskiem i Zagłębiem. Zalane drogi, samochody stanęły w korkach, setki interwencji straży pożarnej

Gwałtowne burze i ulewy przeszły nad Śląskiem i Zagłębiem w niedzielę 28 sierpnia. Wskutek opadów nastąpiły liczne zalania. Rozlewiska na drogach spowodowały poważne utrudnienia w ruchu.

Od godziny 15.00 do godziny 18.00 w związku z burzami i opadami na terenie województwa śląskiego, straż pożarna interweniowała 282 razy. Najwięcej interwencji prowadzono na terenie Sosnowca (96), powiatu będzińskiego (44), Dąbrowy Górniczej (29), powiatu zawierciańskiego (33), myszkowskiego (26) - przekazała mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka śląskiej straży pożarnej.

Policja informowała o bardzo trudnych warunkach na drogach, spowodowanych przez opady. W Sosnowcu o godz. 18.00 nieprzejezdne były ulice Braci Mieroszewskich pod wiaduktem obok basenu i trasa DK94 na wysokości Elektrociepłowni Będzin (w obu kierunkach) oraz tzw. zakręt mistrzów na łączeniu DK86 i DK94. Na trasie DK86 na wysokości salonu Mercedesa powstały rozlewiska wodne. Woda zalała też parking przed Auchan w Sosnowcu.

W Katowicach na alei Roździeńskiego zalany został przejazd pod wiaduktem przy Ikei. Zalany był wiadukt przy ul. Lwowskiej. W szczytowym momencie opadów na rynku w Katowicach woda sięgała kostek.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon