Halloween? To przeszłość. W Siemianowicach Śląskich organizują Heaven Wins - Dzień Aniołów

Halloween to tradycja znana przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych, która w Polsce nigdy się nie przyjęła. Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, znany z tego, że zawierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi, teraz przygotował w kontrze Heaven Wins - Dzień Aniołów.

UM Siemianowice Śląskie
Heaven Wins

Halloween w Polsce znamy przede wszystkim z popkultury. Wydrążone w przerażającym grymasie dynie, przebrane za duchy dzieci i hasło: "Cukierek albo psikus!" - tak to wygląda w Stanach Zjednoczonych, a przynajmniej tak przedstawiają to twórcy filmów.

W naszym kraju ta tradycja nigdy do końca się nie przyjęła. Co prawda w sklepach można kupić nawiązujące do niej stroje i ozdoby, czasem 31 października spotka się na ulicy grupę przebranych dzieci, a kluby muzyczne i bary organizują z tej okazji imprezy dla dorosłych, ale to wciąż nie ta sama skala, co za Oceanem Atlantyckim. Z resztą Halloween od początku budzi w naszym kraju kontrowersje, ponieważ Kościół katolicki widzi w nim kult szatana i zło.

Halloween? To przeszłość. Czas na Heaven Wins

Halloween? To przeszłość. Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech przygotował w kontrze Heaven Wins - Dzień Aniołów.

- Wigilia Wszystkich Świętych stała się w ostatnich latach w Polsce okazją do zabaw przejętych z tradycji krajów zachodnich i USA. W roku 2022 podjęliśmy się w Siemianowicach Śląskich rzeczy niepowtarzalnej, jaką jest zainicjowanie zupełnie nowej formy spędzania w tym dniu przez najmłodszych wolnego czasu. Heaven Wins - Dzień Aniołów, to połączenie zabawy i akcji społecznej, która poprzez interakcję międzypokoleniową najmłodszych z ich rodzicami i dziadkami ma zachęcić wszystkich do częstszego czynienia najmniejszych nawet dobrych uczynków wobec naszych najbliższych i znajomych - tłumaczy Rafał Piech.

W poniedziałek, 31 października, w ramach Dnia Aniołów na ulicach Siemianowic Śląskich będą rozdawane odblaskowe serca z napisem "Heaven Wins" ("Niebo Wygrywa"). Wolontariusze będą rozdawali cukierki oraz karteczki z dobrymi uczynkami, do których zobowiążą się obdarowani. Nie będzie hasła "Cukierek albo psikus!" tylko "Cukierek i dobry uczynek".

- Jesteśmy gotowi podzielić się wszelkimi materiałami promującymi tę akcję z każdym samorządem i organizacją w Polsce, która zechciałaby przyłączyć się do tej inicjatywy i zorganizować podobne wydarzenie u siebie - zapewnia Rafał Piech.

W Siemianowickim Centrum Kultury zaprezentowane zostaną dwa filmy ("Bruce Wszechmogący" i "Próba ogniowa"). Poza tym na obiekcie MOSiR "Pszczelnik" planowana jest sztafeta na dystansie 333 kilometrów (333 to anielska liczba, którą przeciwstawia się 666, czyli liczbie szatańskiej), a także finał akcji z atrakcjami dla dzieci (Szczegóły TUTAJ).

Zawierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi

Przypomnijmy, że Rafał Piech zawierzył Siemianowice Śląskie Niepokalanemu Sercu Maryi, a także Bożemu Miłosierdziu. Dzięki temu zrobiło się o nim głośno w całej Polsce. - Od tego czasu to nie ja, ale ona jest menadżerem miasta. Ona nim zarządza - podkreślił.

W czasie pandemii COVID-19 zasłynął jako jeden z głównych krytyków szczepień. Sam nie przyjął preparatu. Publicznie opowiadał o segregacji sanitarnej i odbieraniu wolności.

Rafał Piech

Może Cię zainteresować:

Rafał Piech. Matka Boska i koronasceptyzm. Na czym polega fenomen prezydenta Siemianowic Śląskich?

Autor: Teresa Semik

14/09/2022

Rafał Piech prezydent Siemianowic

Może Cię zainteresować:

Prezydent Siemianowic uroczyście zawierzył miasto miłosierdziu Bożemu. Tu menedżerką jest Maryja

Autor: Marcin Zasada

22/08/2022

Rafał Piech

Może Cię zainteresować:

Rafał Piech znów przemówił. „Polska zamyka kopalnie? To tak jakby Arabia przestała wydobywać ropę"

Autor: Arkadiusz Nauka

28/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon