Prezydent Siemianowic uroczyście zawierzył miasto miłosierdziu Bożemu. Tu menedżerką jest Maryja

Prezydent Siemianowic Rafał Piech znalazł sposób na poprawę jakości życia w swoim mieście. W środę uroczyście zawierzył Siemianowice miłosierdziu Bożemu. Dokonał tego w 20. rocznicę zawierzenia Bogu całego świata przez papieża Jana Pawła II.

arc
Rafał Piech prezydent Siemianowic

„Ja, Rafał Piech, prezydent miasta Siemianowice Śląskie oraz przewodniczący ruchu Polska Jest Jedna, zawierzam dziś zupełnie i całkowicie, świadomie i dobrowolnie Twemu nieskończonemu miłosierdziu miasto Siemianowice Śląskie” – czytamy w „Akcie zawierzenia Bożemu miłosierdziu”, jakie prezydent Piech podpisał w środę, 17 sierpnia w Krakowie-Łagiewnikach.

"Polskie rodziny, małżeństwa, wszyscy"

Piech łasce Stwórcy powierzył także wspomniany Ruch Polska Jest Jedna, krytykujący szczepienia przeciwko covid (sam prezydent Siemianowic nazywa szczepionkę "preparatem") oraz tzw. „segregację sanitarną”. Ponadto zawierzył także „polskie rodziny, małżeństwa, wszystkich Polaków oraz całą Polskę”.

„Oby wszyscy Polacy poznali zawczasu nieskończoną głębie Twego Miłosierdzia, zaufani Mu i wysławiali Je na wieki” – czytamy w dokumencie. - „Mając bezgraniczną ufność w Twoje Miłosierdzie, proszę Boże Trójjedyny, wylej w tym jakże trudnym dla nas czasie zdrowie Twego Miłosierdzia na nasze dzieci, rodziny, małżeństwa, miasta, Kościół oraz całą Polskę”.

Prezydent Piech prosi też o wstawiennictwo Anioła Stróża Polski, św. siostrę Faustynę, św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćko oraz wszystkich świętych. Gdyby ktoś zastanawiał się, czy to może prywatna inicjatywa samorządowca: pod uroczystym aktem podpisał się jako „przewodniczący Ruchu Polska Jest Jedna Panem Jest Jezus” oraz prezydent miasta Siemianowice Śląskie.

Akt zawierzenia miasta Bożemu Miłosierdziu
Akt zawierzenia miasta Bożemu Miłosierdziu

Maryja ma klucze do miasta

Piech wielokrotnie podkreślał, że jest mocno wierzącym człowiekiem. W grudniu 2015 roku w Niepokalanowie zawierzył swoje miasto Maryi. Wielokrotnie oświadczał, że Matka Boska „otrzymała klucze do miasta, jest jego menedżerem i je prowadzi”. „W Siemianowicach na pierwszym miejscu jest Maryja” – podkreślał dwa lata temu w Niepokalanowie.

„Po oddaniu wszystkiego Maryi udało się zrobić tyle rzeczy, ile przez ostatnich 20 lat nie udało się zrobić wszystkim prezydentom. Uratowaliśmy szpital, przeprowadziliśmy restrukturyzację oświaty, odzyskaliśmy kontrakt, wymieniliśmy 30 km dróg, czyli prawie 30 proc. wszystkich dróg w mieście, odnowiliśmy parki miejskie, które przez 40 lat nie były rewitalizowane” – wyliczał.

„Sam nie wierzyłem, że można tyle zrobić i to w tak krótkim czasie, tym bardziej że nie jestem wybitnym menedżerem. Myślę, że to wszystko to działanie Matki Bożej i Jezusa” – podkreślał prezydent.

Rafał Piech rządzi Siemianowicami Śląskimi od 2014 roku. W roku 2018 uzyskał reelekcję, wygrywając wybory z drugim z najlepszych wyników w Polsce w miastach na prawach powiatu - w I turze zdobył 83,6 proc. głosów. W 2021 roku stanął na czele ruchu Polska Jest Jedna.

Rafał Piech prezydent Siemianowic

Może Cię zainteresować:

Po kolejnych dawkach "preparatu" będą nam wszczepiać czipy - ostrzega prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech

Autor: Katarzyna Pachelska

20/08/2022

Miejsce urodzenia Wojciecha Korfantego 4

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Franki: Sto lat nie wystarczyło, aby zadbać o miejsce urodzenia Wojciecha Korfantego

Autor: Patryk Osadnik

20/06/2022

Abp skworc wawa

Może Cię zainteresować:

Dlaczego abp Skworc powinien ustąpić ze stanowiska metropolity katowickiego?

Autor: Teresa Semik

10/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon