Handlarz bronią zatrzymany na lotnisku w Pyrzowicach. Chciał lecieć do Egiptu

W czwartek 27 lipca 2023 r. funkcjonariusze placówki Straży Granicznej na lotnisku Katowice Airport w Pyrzowicach zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez INTERPOL.

fot. Google
Lotnisko Pyrzowice

Jak informuje Straż Graniczna, 45-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy granicznej, bo chciał lecieć z Pyrzowic do egipskiej Hurghady.

Handlarz bronią zatrzymany przez straż graniczną w Pyrzowicach

Funkcjonariusze straży granicznej dokładnie sprawdzili go w dostępnych bazach teleinformatycznych i stwierdzili, że dane cudzoziemca widnieją w bazie INTERPOL-u pod czerwoną notą w celu aresztowania, na podstawie nakazu wydanego przez władze Ukrainy, w związku z nielegalnym posiadaniem, kupowaniem oraz przechowywaniem broni palnej.

Ukrainiec został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom policji, którzy będą prowadzić dalsze czynności w sprawie.

Przylecieli z Aten. Obywatele Syrii zatrzymani

Również w lipcu 2023 r. funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali 5 obywateli Syrii, którzy usiłowali dostać się do Polski, posługując się dokumentami stwierdzającymi tożsamość innej osoby lub dokumentami podrobionymi. Do Pyrzowic przylecieli oni z Aten.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się dokumentami należącymi do innych osób lub posłużenia się dokumentami podrobionymi na wzór oryginału. Obcokrajowcy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz wyrazili zgodę na dobrowolne poddanie się karze zaproponowanej przez prokuratora, w wysokości od 3 do 4 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania na okres jednego roku. Z uwagi na fakt, że obcokrajowcy przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nie posiadając do tego tytułu prawnego, zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 do 500 złotych.

Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął z urzędu postępowanie administracyjne dotyczące wydania Syryjczykom decyzji zobowiązujących do powrotu.

Stacja Pyrzowice lotnisko

Może Cię zainteresować:

Stację kolejową w Pyrzowicach od lotniska dzieli 450 metrów. Dużo? To się zmieni

Autor: Michał Wroński

27/07/2023

Wizz Air w Pyrzowicach jest już niemal od 20 lat

Może Cię zainteresować:

Kolejny rekord w Katowice Airport: 25 milionów pasażerów Wizz Air! „To właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę”

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/07/2023

Lotnisko Pyrzowice Produkty z listy CITES

Może Cię zainteresować:

Czego to ludzie nie przywiozą z wakacji! W Pyrzowicach widzieli już wszystko: głowa aligatora, skóra niedźwiedzia, 40 kg mango

Autor: Michał Wroński

23/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon