Hotelowe rewolucje w Beskidach. Zagroń w Szczyrku po totalnej metamorfozie jest teraz 3-gwiazdkowym hotelem. ZDJĘCIA

Kiedyś Zagroń w Szczyrku to był wypas. Jeden z pierwszych ośrodków w Beskidach z basenem i salą gimnastyczną. No i genialnym widokiem z okien. Niedawno zakończyła się metamorfoza Zagronia, który dziś jest 3-gwiazdkowym hotelem. Zobaczcie, jak się zmienił.

Remont ośrodka Zagroń, położonego na zboczu Klimczoka w Szczyrku, został zaanonsowany pod koniec 2020 roku. Hotel w nowej, bardziej luksusowej odsłonie, miał się objawić w 2022 roku. Jednak remont się przedłużył i ostatecznie dopiero na lato 2023 r. nowy Zagroń, już jako 3-gwiazdkowy hotel, przyjmuje gości.

Zagroń w Szczyrku ma nowe oblicze

Ośrodek powstał pod koniec lat 60. XX wieku. Jak na owe czasy był luksusowy, miał basen wewnętrzny i pełnowymiarową salę gimnastyczną. Obecnie właścicielem Zagronia jest Polski Holding Hotelowy i to on zainwestował w metamorfozę znanego ośrodka w Szczyrku.

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami przeprowadziliśmy totalny remont Ośrodka Zagroń w Szczyrku, który funkcjonuje już jako trzygwiazdkowy hotel i tym samy dołączył do grona wypoczynkowych hoteli w Grupie PHH - mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Zagroń po remoncie ma więcej pokoi (95) niż wcześniej (77). W sumie 200 miejsc. Niektóre pokoje mają balkony z zapierającym dech w piersiach widokiem, inne mają do dyspozycji wygodne patio. Są też takie, które sąsiadują z tarasem. Perełką Zagronia są dwa dwupoziomowe apartamenty dobudowane na 4. kondygnacji hotelu, z pięknym widokiem na Skrzyczne, rozciągającym się z panoramicznych okien.

Na ostatnim piętrze dobudowano dwa apartamenty

Dotychczasowa recepcja zmieniła położenie i razem z lobby hotelowym zyskała zupełnie nowy design. Powierzchnie ogólnodostępne, korytarze hotelowe, klatki schodowe oraz pokoje i apartamenty mają teraz jednolity, funkcjonalny charakter.

W hotelu dostępny jest duży basen, kompleks saun ze strefą relaksu i sala gimnastyczna. Jest też hotelowe bistro. Najmłodsi mogą korzystać z sali zabaw wewnątrz obiektu oraz placu zabaw, wyposażonego w huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice i wiele innych atrakcji. Hotel posiada również w pełni wyposażone zaplecze konferencyjne.

Sprawdziliśmy, ile kosztuje nocleg w nowym Zagroniu na weekend 28-30 lipca, na 2 noce dla 2 osób. Pokój 1-osobowy bez balkonu, ale ze śniadaniem - 702 zł przy natychmiastowej wpłacie; pokój 2-osobowy z widokiem na góry - 792 zł; pokój dwuosobowy Double Deluxe z widokiem na las - 792 zł; Pokój 2-poziomowy Exclusive View - 2232 zł.

Halny wisla wizualizacje 02

Może Cię zainteresować:

Drugi 5-gwiazdkowy hotel w Wiśle ma pozwolenie na budowę. Najpierw trzeba jednak zburzyć dom wczasowy

Autor: Katarzyna Pachelska

25/07/2023

Sankturaium jakuba szczyrk

Może Cię zainteresować:

Oto dziesięć miejsc w Beskidzie Śląskim, które warto odwiedzić. Znacie je? Poleca Marcin Nowak

Autor: Marcin Nowak

27/07/2023

Kamieniolom kozy 05

Może Cię zainteresować:

Żelazny strażnik, niewielki staw i wspaniała panorama. Piękna wycieczka do kamieniołomu w Kozach

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon