Huczny jubileusz Wiktora Skworca w NOSPR. Łukasz Borkowski: Absolutnie bezwstydny pomysł

Ktoś wpadł na absolutnie bezwstydny pomysł. Arcybiskup Wiktor Skworc nie jest postacią z chlubną przeszłością. Ciągną się za nim niewyjaśnione kwestie pedofilskie (...) Odwołanie tego jubileuszu to triumf sprawiedliwości - powiedział katowicki radny PO Łukasz Borkowski w Radiu Piekary.

ARC
Arcybiskup Wiktor Skworc

Arcybiskup Wiktor Skworc postanowił wyprawić huczną uroczystość z okazji z okazji 25. rocznicy święceń biskupich, 50. rocznicy święceń prezbiteriatu oraz 75. rocznicy urodzin. W sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia miała mu zagrać orkiestra, a także wystąpić Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Tak się jednak nie stanie. Po fali krytyki Archidiecezja Katowicka wydała lakoniczne oświadczenie, w którym poinformowała, że impreza została odwołana. Miał ją współorganizować Urząd Miasta Katowice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wiktor Skworc

Może Cię zainteresować:

Urodziny abp. Skworca w NOSPR odwołane. Metropolita jest odpowiedzialny za tuszowanie pedofilii w Kościele

Autor: Redakcja

08/12/2022

"Ciągną się za nim niewyjaśnione kwestie pedofilskie"

Burzę wokół jubileuszu Wiktora Skworca wywołał katowicki radny Platformy Obywatelskiej Łukasz Borkowski.

- Przyznam szczerze, że kiedy wyciągnąłem ze skrzynki zaproszenie na to wydarzenie, byłem w szoku. To miała być impreza organizowana przy współudziale publicznych instytucji z wielkim rozmachem - powiedział Łukasz Borkowski we wtorek, 13 grudnia, w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

- Ktoś wpadł na absolutnie bezwstydny pomysł. Arcybiskup Wiktor Skworc nie jest postacią z chlubną przeszłością. Ciągną się za nim niewyjaśnione kwestie pedofilskie od czasów, kiedy jeszcze był biskupem Diecezji Tarnowskiej. Sam arcybiskup niejako przyznał się do tych zaniedbań, rezygnując z funkcji w Episkopacie Polski. Nieprzypadkowo wyznaczono mu biskupa koadiutora - wyjaśnił radny PO.

Z kolei na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przypomniał, że Wiktor Skworc współpracował z bezpieką w czasach PRL-u.

- Odwołanie tego jubileuszu to triumf sprawiedliwości - podkreślił Łukasz Borkowski w Radiu Piekary.

Abp skworc wawa

Może Cię zainteresować:

Dlaczego abp Skworc powinien ustąpić ze stanowiska metropolity katowickiego?

Autor: Teresa Semik

10/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon