I wtedy wchodzi ona, cała w jesiennych kolorach. Gorączka złota w Parku Śląskim

Długo czekaliśmy na gorączkę złota w Parku Śląskim, ale w końcu nadeszła. W październiku 2023 wybuchła kilka tygodni później, niż w roku 2022. Ale w końcu zieleń liści ustępuje miejsca złotu i czerwieni. Przespacerowaliśmy się parkowymi alejami, podziwiając barwy jesieni. Bardzo ich przybyło w ostatnich dniach.

Spacerując po Parku Śląskim w pogodną niedzielę, zajrzeliśmy do Cichego Zakątka, gdzie rozzłociła się magnolia gwiaździsta. Stamtąd przeszliśmy się Aleją Klonową obok Dużego Stawu, Dużego Kręgu Tanecznego i Kanału Regatowego, Aleją Leśną i Gwiazd. Zajrzeliśmy tez nad stawy przy Świątyni Petrycha i "Łani".

W Parku sporo jest jeszcze zielonych drzew, jednak liście wielu gatunków żółkną czerwienieją i opadają, zaścielając parkowe aleje i ścieżki. Liście w słońcu płoną czystym złotem. Na Park Śląski w takiej odsłonie zawsze warto czekać cały rok.

Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii - niech zachęcą i Was do spaceru. Parkowa gorączka złota trwa krótko, a jesienna pogoda jest kapryśna. Jeśli złapiecie dobrą - ruszajcie do Parku cieszyć oczy!

Dyrekcja Parku Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Dyrekcja Parku Śląskiego. Architektura zaprojektowana przez mistrzów, której nigdy nie dostrzegacie

Autor: Tomasz Borówka

24/11/2023

Park Śląski jesienią

Może Cię zainteresować:

Park Śląski zmienia dekoracje. Zielona oaza coraz bardziej złota i czerwona

Autor: Tomasz Borówka

12/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon