Jeden z najlepszych mówców na świecie, Mark Cole, gościem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Amerykanin Mark Cole – jeden z najlepszych mówców na świecie, najbliższy współpracownik Johna C. Maxwella oraz CEO Maxwell Leadership, pojawi się na jednej z dwóch głównych scen 12. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach odbędzie się 20-22 listopada 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie jest bezpłatne. Ślązag.pl i 24Kato.pl są patronami medialnymi Kongresu.

RIG Katowice
Mark Cole
– Każdy zasługuje na dobre przywództwo. W czasie katowickiego kongresu podpowiem jego uczestnikom, jak w swoich firmach znajdować i rozwijać liderów. Nigdy nie spotkałem menedżera, który powiedział mi: Mark, mam zbyt wielu przywódców w zespole. Przeciwnie! Potrzebujemy więcej silnych i pozytywnych liderów w naszych firmach – mówi Mark Cole w swoim zaproszeniu na 12. EKMŚP.

Dwie główne sceny EKMŚP w Katowicach

Amerykanin pojawi się na jednej z dwóch głównych scen 12. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Hasłem przewodnim tej edycji jest: „Face the challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań”.

– Wyzwań, przed którymi stoją dziś mali i średni przedsiębiorcy, jest sporo. Te najbardziej dotkliwe, to rosnące koszty prowadzenia biznesu, niestabilne warunki gospodarcze, transformacja energetyczna, ale również przerwane lub zagrożone łańcuchy dostaw – wylicza Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizatora kongresu. – Chcemy wyposażyć jak największą liczbę firm i ich właścicieli, managerów i liderów w wiedzę i kompetencje niezbędne w obecnej rzeczywistości wyzwań, dlatego od lat Kongres jest bezpłatny – dodaje Tomasz Zjawiony.

Podczas EKMŚP dla uczestników będą przygotowane dwie główne sceny: tytułowa – „Face the Challenge” oraz „Boost Your Business”.

Na tej pierwszej - o mierzeniu się ze współczesnymi wyzwaniami - będzie opowiadał nie tylko wspominany już Mark Cole, ale również:

 • dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Polska Przyszłości im. St. Lema,
 • ekonomista Marek Zuber,
 • dr Adam Mokrysz, prezes i CEO Grupy Mokate,
 • dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy
 • Ekonomicznej,
 • czy zarządzająca dziesięcioma tysiącami osób Dorota Cebartowska, europejska liderka w Mary Kay Cosmetics.

Na drugiej scenie kongresu: „Boost Your Busines”, również nie zabraknie dzielących się swym biznesowym doświadczeniem praktyków i ekspertów, w tym również Firm Członkowskich Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wśród nich wystąpią m.in.

 • Beata Drzazga, właścicielka BetaMed S.A., liderka rankingu „50 po 50” Forbesa, która zbudowała firmę medyczną zatrudniającą kilka tysięcy osób działającą również za oceanem,
 • Władysław Grochowski, właściciel największej grupy hotelowej w Polsce Arche S.A., który z sukcesem łączy biznes z realizacją niezwykłej misji.

W tym samym miejscu odbędzie się również dyskusja o innowacjach napędzających rozwój firm, ale również życiowych i zawodowych pasjach dających nie tylko zadowolenie i spełnienie, ale i poważne przychody.

Kogo będzie można posłuchać?

 • Soni Dragi, właścicielki wydawnictwa literackiego, która odkryła dla polskich czytelników m. in. Dana Browna („Kod Leonarda da Vinci” oraz „Anioły i Demony”)
 • Klaudii Klimczyk - szerokiej publiczności znanej jako „Mama na obrotach”. Jest fenomenem polskiego TikToka. Ta przepełniona energią kobieta w czasie pandemii zaczęła nagrywać zabawne filmiki, a dziś jej konto obserwuje ponad 2,5 mln osób
 • Wojciecha Kaczmarczyka, autora YouTubowego kanału „Do roboty”, odsłaniającego kulisy wielu zawodów i miejsc pracy.

Udział bezpłatny. Warto się zarejestrować już teraz

Lista gości specjalnych i wyjątkowych prelegentów, inspirujących postaci, które mają doświadczenie biznesowe jest długa, dlatego warto pojawić się na wydarzeniu.

Rejestracja na 12. edycję Europejskiego Kongresu MŚP jest dostępna pod linkiem: ekmsp.eu/register Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kongres odbędzie się już dwunasty raz. Poprzednie edycje przyciągnęły dziesiątki tysięcy uczestników – przedstawicieli świata biznesu, polityki, gospodarki i nauki. Nieprzerwanie od 2011 jest inspirującym miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i nowych pomysłów. Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach – organizacja zrzeszająca kilkaset firm działających w Polsce i na całym świecie. RIG w Katowicach prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich firm członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i za granicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Janusz Michałek

Może Cię zainteresować:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pierwszą w Europie i trzecią strefą na świecie według rankingu „Financial Times”. Zaskoczeni?

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/11/2022

Fiat Auto Poland Tychy

Może Cię zainteresować:

Nie Jaworzno, a Tychy z pierwszym w historii polskiej motoryzacji seryjnie produkowanym elektrycznym samochodem

Autor: Grzegorz Lisiecki

12/11/2022

Agata Twardoch 22

Może Cię zainteresować:

Dr hab. Agata Twardoch: Metropolia potrzebuje metropolitalnej polityki mieszkaniowej. I lepszej marki

Autor: Katarzyna Pachelska

12/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon