Kandydat na prezydenta Mysłowic Łukasz Prajer zrobił tatuaż... z logiem miasta. Alternatywa dla Mysłowic to nowa siła polityczna w mieście

Kandydat na prezydenta Mysłowic Łukasz Prajer oraz dwoje kandydatów na radnych wytatuowało sobie logo miasta. Jak zapewniają, ,,szaleją na punkcie Mysłowic".

Pospieszne branie ślubów na chwilę przed wyborami, rozdawanie jabłek, kiełbasy i paczek z węglem, striptiz przed kamerami, czy 100 zł za dowód zagłosowania... Czego to kandydaci nie zrobią by zwrócić na siebie uwagę wyborców. Swego czasu największego poświęcenia dokonał Grzegorz Osyra, kiedy sfingował napad na samego siebie i dźgnął się nożem. (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się po więcej na: https://www.slazag.pl/newsletter).

Tatuaż z logiem miasta

Okazuje się, że w polskiej polityce wciąż drzemią nieodkryte pokłady wyobraźni. W Mysłowicach kandydat na prezydenta Łukasz Prajer oraz dwoje kandydatów na radnych, Gabriela Styrkowicz i Marcin Ziółkowski wytatuowało sobie na rękach... logo miasta. Skąd taki pomysł? - Szalony pomysł ludzi szalejących na punkcie Mysłowic - czytamy w mediach społecznościowych. Nie odmawiając szczerości trójce kandydatów, trudno nie dostrzec marketingowych walorów takiego pomysłu na miesiąc przed wyborami.

- Z miłości do Mysłowic i w trosce o swoje miasto postanowiłem kandydować na urząd Prezydenta Miasta. Również z miłości postanowiłem się wytatuować i każdego dnia, do końca swojego życia mieć Mysłowice przy sobie - komentuje Łukasz Prajer.

Nowa siła polityczna w Mysłowicach

Sprawa już przysporzyła kandydatom sporego rozgłosu. Ten na pewno się przyda, bo reprezentują oni nową siłę polityczną w mieście - KWW Alternatywa dla Mysłowic. Komitet powstał jako oddolna inicjatywa mysłowiczan niezwiązanych dotąd z polityką. W swojej kampanii podkreślają, że nie ma wśród nich obecnych, ani byłych radnych, a inicjatywę tworzą osoby bezpartyjne i niezależne: przedsiębiorcy, pracownicy prywatnych firm, społecznicy, artyści, czy studenci.

- Za Alternatywą dla Mysłowic nie stoi żadna partia, żaden poseł, czy polityk. Nie stoi za nami ktoś pociągający za sznurki z tylnego siedzenia. Za Alternatywą dla Mysłowic stoją mieszkańcy, osoby którym zależy na mieście, osoby, które chcą zmienić Mysłowice!

,,Chcemy miasta, w którym dobrze się żyje"

Wśród kandydatów do Rady Miasta z ramienia Alternatywy dla Mysłowic znajdują się m.in. Marcin Ziółkowski, Gabriela Styrkowicz, Marta Adamowicz, Sylwia Kulińska, Adam Kulik, Maciej Stachoń i Zofia Grodzka.

Kandydatem komitetu na prezydenta Mysłowic jest Łukasz Prajer - absolwent ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, event manager w prywatnej firmie, wcześniej związany zawodowo z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury. Był pomysłodawcą i organizatorem festiwalu muzycznego AlterFest, który od 2012 r. odbywa się w Mysłowicach, promując muzykę alternatywną.

- Chcemy miasta, w którym dobrze się żyje, miasta z uporządkowanymi finansami, sprawiedliwego, szanującego i słuchającego wszystkich mieszkańców! Chcemy miasta rozwijającego się i otwartego, miasta które będzie dobrze wyglądać, do którego będą chciały przyjeżdżać osoby z innych miejscowości - piszą na facebookowej stronie kandydaci Alternatywy dla Mysłowic.
Dariusz Wójtowicz

Może Cię zainteresować:

W Mysłowicach karnawału nie będzie. Inwestycje? Miasto nie ma na wkład własny. Wójtowicz: ,,Mieszkańcy się dla radnych nie liczą"

Autor: Szymon Karpe

21/02/2024

Mateusz Morawiecki

Może Cię zainteresować:

Morawiecki na Śląsku ,,wyssał głosy kolegów". Przegrał Senat, zaszkodził Dudzie, utracił sejmik. Raport Jacka Kurskiego miażdży "posła z Katowic"

Autor: Szymon Karpe

06/03/2024

Jedynki ras do sejmiku

Może Cię zainteresować:

Ruch Autonomii Śląska chce wrócić do sejmiku. Regionaliści zaprezentowali swoje „jedynki”

Autor: Maciej Poloczek

06/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon