Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Śląskiego. Były poseł Paweł Kobyliński liderem listy w okręgu nr 4

Poznaliśmy pierwszych kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Śląskiego. Liderem listy w okręgu nr 4, tzw. gliwicko-bytomskim, będzie były poseł, przedsiębiorca Paweł Kobyliński.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Śląskiego w okręgu nr 4

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do sejmiku województwa śląskiego w okręgu nr 4, obejmującym Gliwice i Bytom oraz powiaty: gliwicki, tarnogórski i lubliniecki. W poniedziałek 26 lutego 2024 r. odbyła się konferencja prasowa z udziałem lidera śląskich struktur PO posła Wojciecha Saługi, a także poseł Moniki Rosy, senator Haliny Biedy oraz radnej Gliwic i kandydatki KO na prezydenta miasta Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Lista KO w okręgu nr 4:

  1. Paweł Kobyliński
  2. Lucyna Ekkert
  3. Jacek Brzezinka
  4. Renata Caban
  5. Beata Bacior
  6. Ewa Nierychło
  7. Kamil Krzysiński
  8. Ewelina Sieczko-Wilczek
  9. Jacek Gawrychowski
- To osoby doświadczone, również w innych dziedzinach życia, a nie tylko w samorządzie. Gwarantują coś więcej, niż tylko dobry wynik w wyborach, gwarantują dobre zarządzanie województwem - mówiła podczas konferencji poseł Monika Rosa.

Liderem listy Paweł Kobyliński

Liderem listy jest Paweł Kobyliński, z zawodu przedsiębiorca i menadżer. - Dziękuję za zaufanie i ruszamy z kampanią wyborczą. Jak zwykle spotkacie mnie przede wszystkim wśród was: na targach miejskich, na ulicy i we wszystkich tych miejscach, gdzie można choć przez chwilę porozmawiać - napisał w mediach społecznościowych.

W 2015 r. został wybrany posłem w okręgu gliwickim z ramienia Kukiz'15. Niecałe dwa miesiące później opuścił klub Pawła Kukiza i dołączył do Nowoczesnej. Zasiadał w zarządzie tej partii w województwie śląskim. Razem z grupą posłów pod przewodnictwem Kamili Gasiuk-Pihowicz w grudniu 2018 r. opuścił klub Nowoczesnej i przystąpił do klubu Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Bez powodzenia ubiegał się o mandat eurodeputowanego w 2019 r. i posła w 2023 r.

- Jestem przedsiębiorcą i przede wszystkim tą przedsiębiorczością i gospodarką chciałbym się zająć w kontekście woj. śląskiego. Przedsiębiorczość, gospodarka i rozwój to sól tej ziemi. Nie tylko górnictwo, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa, wszystko to, co buduje potencjał naszych portfeli, zamożności i inne korzyści z tego, że mieszkamy na Śląsku - mówił Paweł Kobyliński.
Wojcich Kałuża

Może Cię zainteresować:

Wojciech Kałuża kandydatem PiS do sejmiku województwa śląskiego. Piecha: "Będzie na liście, zadecydują wyborcy"

Autor: Szymon Karpe

26/02/2024

Aleksandra poloczek

Może Cię zainteresować:

Aleksandra Poloczek kandydatką na wicemarszałka województwa śląskiego? Prezydentem Rudy Śląskiej nie będzie, bo pojedynek Pierończyk-Mejer ,,bardzo podzielił społeczeństwo"

Autor: Szymon Karpe

23/02/2024

Wojciech Saługa i Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Wojciech Saługa kandydatem na marszałka województwa śląskiego? ,,Na pewno nie mówię nie"

Autor: Szymon Karpe

19/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon