Katowice Airport spychany na margines. Poseł PiS: Jeżeli podtekst tych działań był taki, to absolutnie skandal

Oczywiście, jeżeli podtekst tych działań był taki, żeby zmarginalizować nasze lotnisko, to absolutnie skandal (...) Mogę skorzystać z instrumentów, które posiadam, czyli złożyć interpelację lub pytanie w sprawach bieżących i deklaruję, że to zrobię - powiedział poseł PiS Andrzej Gawron w Radiu Piekary.

Piotr Adamczyk (KTW)
Katowice Airport

Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach w krótkim czasie przyjął dwa dotkliwe ciosy ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Po pierwsze, odebrano mu połączenie Turkish Airlines Katowice - Stambuł, które miało być oknem na świat dla mieszkańców regionu. Po drugie, zablokowano połączenie Katowice - Erywań, gdzie chciał operować Wizz Air. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku prowadzona była już sprzedaż biletów, a szczegóły pomiędzy przewoźnikiem i lotniskiem dopięte na ostatni guzik. W ten sposób Katowice Airport jest spychany na margines.

- Trudno mi wejść w szczegóły, bo nie uczestniczyłem w tych rozmowach, a zawsze trzeba znać cały kontent. Na pewno jest to strata. Im więcej połączeń, tym lepiej. Wtedy lotnisko się rozwija. Czy jest taki zamysł, aby pomniejszyć rangę naszego lotniska regionalnego... Nie wydaje mi się - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Gawron w Radiu Piekary.

Polityk nie wierzy także, aby - jak sugeruje część samorządowców - była to zemsta za przewrót w Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie PiS straciło większość. - Jeżeli marszałek dobrze współpracuje z rządem, niezależnie od konfiguracji partyjnej, to jest to dobre dla regionu - podkreślił.

- Oczywiście, jeżeli podtekst tych działań był taki, żeby zmarginalizować nasze lotnisko, to absolutnie skandal (...) Mogę skorzystać z instrumentów, które posiadam, czyli złożyć interpelację lub pytanie w sprawach bieżących i deklaruję, że to zrobię - powiedział Andrzej Gawron w Radiu Piekary.

CPK przejmie Katowice Airport? "Jestem przeciwny"

Przypomnijmy, że przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zadeklarowali chęć zakupu większej liczby akcji Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza Katowice Airport, aby uniemożliwić ewentualne przejęcie kontroli nad lotniskiem przez Centralny Port Komunikacyjny, który w przyszłości - o ile powstanie - będzie konkurencją dla portu regionalnego.

- To tylko spekulacje, ale jeśli gdziekolwiek pojawia się taki temat, to ja jestem przeciwny. Wszyscy posłowie ze Śląska powinni dać jasny sygnał, że to nasze lotnisko regionalne i przeważający udział powinien mieć samorząd - podkreślił Andrzej Gawron (PiS).

Turkish Airlines

Może Cię zainteresować:

Dlaczego LOT bał się Turków w Pyrzowicach? „Bo zaniedbał to lotnisko i nie ma nad nim kontroli"

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Wizz Air - zdjęcie poglądowe

Może Cię zainteresować:

Kolejne zablokowane połączenie z Pyrzowic. ULC zwleka z wydaniem zgody na loty do Erywania

Autor: Arkadiusz Nauka

06/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon