Koalicja Obywatelska chce odwołać przewodniczącego sejmiku. "Strażnik machiny do głosowania PiS"

Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o odwołanie Jana Kawuloka z funkcji przewodniczącego sejmiku województwa. Głosowanie odbędzie się na sesji w poniedziałek, 21 listopada. Opozycja musiałaby liczyć na poparcie przynajmniej kilku radnych PiS, by do odwołania faktycznie doszło.

Urząd Marszałkowski
Jan Kawulok

Nadużywanie uprawnień, stronniczość, jawne lekceważenie zasad demokracji – to tylko część zarzutów pod adresem Jana Kawuloka zawartych w dzisiejszym wniosku radnych Koalicji Obywatelskiej o jego odwołanie z funkcji Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego - poinformował w mediach społecznościowych poseł Wojciech Saługa.

- Przewodniczący Kawulok to twórca i strażnik bezrefleksyjnej machiny PiS do głosowania w sejmiku! Dlatego dla dobra samorządu regionalnego i mieszkańców województwa śląskiego – musi odejść - przekonuje Saługa.

Pod wnioskiem podpisało się 15 radnych KO. Tajne głosowanie w tej sprawie odbędzie się na poniedziałkowej sesji sejmiku (21 listopada). Przypomnijmy, że od początku kadencji samorządu województwa Prawo i Sprawiedliwość utrzymywało kruchą większość (23:22), po przejściu na stronę PiS wybranego z listy Koalicji Obywatelskiej Wojciecha Kałuży. Co ciekawe, 21 listopada miną dokładnie 4 lata od zdrady Kałuży.

W uzasadnieniu wniosku o odwołanie przewodniczącego sejmiku możemy przeczytać, że „pod jego przewodnictwem Sejmik sukcesywnie traci swój autorytet, stając się nie płaszczyzną wymiany poglądów i dyskusji, a jednoosobowo sterowaną, bezrefleksyjną machiną do głosowania".

Torowiska na kolei

Może Cię zainteresować:

Radni sejmiku chcą, by komisja przyjrzała się kolei do Centralnego Portu Komunikacyjnego

Autor: Michał Wroński

25/04/2022

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Sejmik obradował w sprawie Funduszu Górnośląskiego. Dlaczego odwołano prezesa spółki?

Autor: Patryk Osadnik

15/09/2022

Wojciech Kałuża. Protest

Może Cię zainteresować:

"Kałuża, oszukałeś 25 tys. osób. Oddaj mandat!". Czas mija, a wyborcy pamiętają

Autor: Patryk Osadnik

26/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon