Kobieta z owłosioną klatą i bicepsem Najmana! No i co z tego? To w Dąbrowie Górniczej zapraszają na Walentynki

Wiadomo, Walentynki to kontrowersyjne święto. Ale to, co właśnie wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej, każe krzyknąć: stop seksualizacji i gołębizacji Walentynek! Do Pałacu Kultury Zagłębia zaprasza bowiem para gołąbków, w której pani gołąb jest dwa razy większa i dwa razy bardziej męska od pana gołębia. Co się dzieje?!

Walentynki palac kultury zaglebia dabrowa gornicza

Pamiętacie taką historię, jak w Japonii ludzie umawiali się i przebierali za gołębie, by strollować Google Street View? Trzeba było tylko wiedzieć, którędy przejedzie google'owy samochód i zaopatrzyć się w maskę. Nie wiadomo, czemu akurat padło na gołębie, ale gdyby padło na nutrie, też pewnie ktoś by o to zapytał. Wyglądało to mniej więcej tak:

Ludzie udający gołębie w Japonii.
Ludzie udający gołębie w Japonii.

Z Japonii przenosimy się do Dąbrowy Górniczej, w której Pałac Kultury Zagłębia zaprasza na Walentynki. Zaprasza oczywiście para gołąbków, która demonstruje, jak spędzić romantyczny wieczór w PKZ. "Bądź jak oni, pogruchaj w Dąbrowie Górniczej!" - zachęca Pałac.

"Zaproś ukochaną osobę do naszej nastrojowej kawiarni, gdzie napijesz się pysznej kawy lub bezalkoholowego wina. Odwiedź wystawię portretów Niepowtarzalni Marka Wesołowskiego w Galerii Sztuki PKZ. A na koniec weź swoją drugą połówkę na seans walentynkowy filmu W Gorsecie, który odbędzie się w Sali Teatralnej (godz. 18.)" - czytamy.

Są jednakowoż pytania. Jaką wizję świata lansuje nam w święto zakochanych Pałac Kultury Zagłębia i co na to polscy konserwatyści? Dlaczego gołębica z Dąbrowy Górniczej ma owłosione nogi i klatkę piersiową, a do tego bary rozmiarów Marcina Najmana? Czy to jest archetyp kobiety? No sami zobaczcie, bo tego się nie da opisać.

Można na to spojrzeć jeszcze inaczej. I to nie kobieta gołąb wygląda na dwa razy bardziej męską niż pan gołąb, tylko pan gołąb jest dwa razy mniej męski od pani gołębicy. Co nam to z kolei mówi o kondycji męskiej populacji Zagłębiaków?

Może też jest tak, że te interpretacje nie mają żadnego sensu (film w sumie też) i chodzi o to, że 14 lutego niech sobie każdy grucha z kim chce i jak chce. W takich okolicznościach Redakcja przyłącza się do zaproszenia do PKZ-u.

A na kolację, wiadomo: gołąbki.

Zakochana bana

Może Cię zainteresować:

Tramwaje Śląskie z okazji Walentynek reaktywują klasyczną „Zakochaną Banę”

Autor: Michał Wroński

13/02/2023

Pałac Kultury Zagłębia

Może Cię zainteresować:

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jak Warszawa, też ma własny Pałac Kultury. W Dąbrowie Górniczej. To słynny PKZ

Autor: Grzegorz Lisiecki

15/12/2022

Bielsko biala jako maly wieden

Może Cię zainteresować:

Romantyczny wyjazd. Paryż, Florencja czy Wenecja? Komu to potrzebne? Mamy Godulę, Świerklaniec i Pszczynę

Autor: Marcin Nowak

13/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon