Tramwaje Śląskie z okazji Walentynek reaktywują klasyczną „Zakochaną Banę”

Z okazji Walentynek Tramwaje Śląskie przywracają klasyczne wydanie „Zakochanej Bany”. Zabytkowy wagon kursować będzie wtorek (14 lutego) na terenie Katowic. Dla pasażerów przewidziano konkursy z nagrodami.

mat. Tramwaje Śląskie
Zakochana bana

Na uruchomienie „Zakochanej Bany” Tramwaje Śląskie po raz pierwszy zdecydowały się w Walentynki roku 2014. Zabytkowy tramwaj wyjechał wtedy na tory trochę na próbę, ale…

– Okazało się, że trafiliśmy w dziesiątkę. Trzeszczący i skrzypiący wagon z lat 50. XX wieku, ozdobiony masą serc i ozdób oraz wypełniony romantyczną muzyką przyciągał zakochanych jak magnes. Niektórzy chcieli się przejechać kawałek, by dojechać na randkę, inni podróżowali znacznie dłużej. W efekcie projekt „Zakochana Bana” został z nami i co roku wraca, zawsze 14 lutego – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Przez ostatnie lata, z racji pandemicznych ograniczeń, formuła „Zakochanej Bany” była zmieniona: raz była nagrodą w konkursie, raz przedmiotem licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Teraz wracamy do formy otwartej dla wszystkich, bo taka była idea, by „Zakochaną Baną” mógł się przejechać każdy, zarówno zakochani, jak i osoby, które pary nie mają. Przynajmniej raz już się zdarzyło, że „Zakochana Bana” połączyła dwoje ludzi w parę, więc może się to powtórzyć. Zapraszamy do naszego wyjątkowego tramwaju wszystkich – zaznacza Andrzej Zowada.

Jak informują tramwajarze Zakochana Bana” kursować będzie we wtorek 14 lutego od 15.00 do 19.15 na trasie: CP Zawodzie – pl. Wolności – Słoneczna pętla – pl. Miarki – CP Zawodzie. Będzie można się nią przejechać, ale będzie można także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

– Wiemy z doświadczenia, że zakochani potrafią wspaniale się bawić i w „Zakochanej Banie” robią to chętnie. Zapraszamy więc z własnymi instrumentami jeśli chcą zagrać, można zaśpiewać czy zatańczyć, można zaprezentować wcześniej przygotowane dzieła rąk własnych – zachęca Zowada.

Tramwaj na ul. Kościuszki w Katowicach w roku 1937

Może Cię zainteresować:

Budowa ostatniej linii tramwajowej w Katowicach trwała 4,5 miesiąca. Miesiąca! Ale to było w 1947 roku

Autor: Michał Wroński

09/05/2022

Tramwaj w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Tramwaje Śląskie skorzystają z rezerwowego dostawcy energii. Same też chcą ją wytwarzać

Autor: Michał Wroński

28/12/2022

Katowice Tramwaj na ul Jana

Może Cię zainteresować:

Katowicom grozi komunikacyjny paraliż. Tramwaje, DTŚ, ale najgorsze będzie zamknięcie wiaduktów

Autor: Michał Wroński

09/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon