Koleje Śląskie odliczają przed odjazdem do Bohumina. Więcej połączeń uruchomi Leo Express

Od 11 czerwca będzie można dojechać z Katowic do czeskiego Bohumina. Na początek z przesiadką w Chałupkach, a kilka miesięcy później już w bezpośredniej relacji. Wcześniej, bo od najbliższego tygodnia swoją ofertę w relacji Praga – Katowice – Kraków wzmacnia czeski Leo Express.

https://twitter.com/leoexpress
Pociąg Leo Express

To dobra wiadomość do wszystkich wybierających się do Czech lub planujących dalszą podróż przez Czechy. Od 11 czerwca w ofercie Kolei Śląskich pojawi się połączenie do czeskiego Bohumina. Na razie skromne (trzy pary pociągów na dobę) i nie bezpośrednie (pasażerów czeka przesiadka w Chałupkach, kolejarze obiecują, że będzie skomunikowana), ale od czegoś trzeba zacząć i w perspektywie kilku miesięcy ma być lepiej.

- Od 10 grudnia planujemy uruchomić pięć par połączeń już bezpośrednio z Katowic – deklaruje Maciej Zaremba, rzecznik prasowy przewoźnika.

Jak dodaje, na początek tabor zapewniać będą Czesi (strona polska maszynistów i drużyny konduktorskie), ale w ciągu następnych kilku miesięcy tabor KŚ przejdzie badania na okoliczność dopuszczenia do ruchu na terenie Republiki Czeskiej i od grudnia spółka będzie obsługiwać połączenie własnym taborem.

Jak informują przedstawiciele przewoźnika decyzja o uruchomieniu połączeń do Bohumina kosztować ma spółkę 300 tys. zł. Jej podjęcie to ukłon w stronę dopominających się o taki krok pasażerów, dla których Bohumin to kolejowe „okno na świat”. Przez miasto przebiega bowiem ważna kolejowa magistrala prowadząca z jednej strony do Ołomuńca i Pragi, z drugiej natomiast w stronę Żyliny, Popradu i Koszyc na Słowacji. Łatwo stąd także dostać się do Bratysławy, co otwiera dalej sposobność dotarcia do Wiednia.

Na tym jednak dobre wiadomości dla pasażerów wybierających się z Katowic do Czech się nie kończą. Od najbliższego tygodnia swoją ofertę wzmacnia bowiem czeski Leo Express.

Do tej pory pociągi tego przewoźnika kursowały z Pragi przez Ostrawę, Bohumin, Tychy, Katowice i Mysłowice do Krakowa w piątki i niedziele – teraz, od 25 maja, pojadą także w czwartki (w drugą stronę, z Krakowa przez Katowice do Pragi pojadą nie tylko w soboty i poniedziałki, ale również w piątek, począwszy od 26 maja). Co więcej, od 1 czerwca przewoźnik uruchomi w pozostałe dni tygodnia specjalne autobusy kursujące w obu kierunkach na trasie Ostrawa – Katowice – Kraków. Jak tłumaczą w mediach przedstawiciele decyzja ta stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie pasażerów podróżami na tym odcinku.

Frydek Mistek

Może Cię zainteresować:

Pięć powodów, by jechać do Frydka-Mistka. Koleje Śląskie i České dráhy uruchomiły tam pociąg

Autor: Michał Wroński

07/08/2022

EN57 AKŚ

Może Cię zainteresować:

Koleje Śląskie chcą wykorzystać nowy tabor do obsługi linii na lotnisko

Autor: Michał Wroński

16/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon