Konwencja PiS w Spodku. Prezes Kaczyński i premier Morawiecki w Katowicach przemawiali długo, ale o Śląsku niewiele

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w Katowicach w niedzielę 1 października 2023 r. Konwencja PiS w Spodku była okazją do wielu przemówień czołowych polityków partii. W Katowicach nie mogło obyć się bez wystąpień prezesa PiS i premiera. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki przemawiali długo, ale czy mówili też o Śląsku? Pierwszy wcale, drugi niewiele.

Morawiecki i teczka Tuska

Prezes Kaczyński przez blisko 50 minut bujał po politycznych, a nawet geopolitycznych czy strategicznych wyżynach, z których wysokości Śląsk zauważyć jak widać trudno. Niemcy, USA, Rosja, Niemcy, Ukraina, nawet Gruzja... Nic dziwnego, że na Śląsk nie starczyło czasu.

Mateusz Morawiecki przemawiał niewiele krócej, bo ponad 40 minut. Z tego Śląskowi, a raczej województwu śląskiemu, poświęcił może jedną. Łatwo więc było przegapić, więc zainteresowanym cytujemy:

Polskie bezpieczeństwo to także bezpieczeństwo energetyczne. Jestem tutaj dzisiaj w Katowicach i chciałem szczególnie pozdrowić Śląsk! Dziękuję wszystkim Ślązakom, Zagłębiakom, górnikom i wszystkim mieszkańcom pięknego województwa śląskiego. I na tym przykładzie widać dokładnie, jak dbamy też o bezpieczeństwo energetyczne, o sprawiedliwą transformację. Ale także, zobaczcie, Tusk zwolnił tutaj w Bumarze Łabędy ponad 800 osób. To największe zwolnienia grupowe na Śląsku. . A my w Bumarze Łabędy w Gliwicach mamy dodatkowe zamówienia. Tu będą produkowane Kraby, w Siemianowicach Rosomaki. Bo Śląsk silny to silna Polska.

A przecież chętnie usłyszelibyśmy choć parę więcej konkretów. Na przykład:

  • co z dalej z umową społeczną dla górnictwa?
  • co z Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach?
  • co ze stadionem Ruchu Chorzów?

No ale ileż w końcu można powiedzieć o Śląsku przez minutę...

Obietnice

Może Cię zainteresować:

Obietnice wyborcze dla Śląska i Zagłębia. Na karuzeli Donald Tusk, Mateusz Morawiecki i Szymon Hołownia

Autor: Patryk Osadnik

15/09/2023

Dom Tekstylny Weichmanna w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Marcin Zasada: Polityka PiS wprowadziła Ślązaków na wyższy etap cywilizacyjny. Czy istnieje okrutniejsza ironia?

Autor: Marcin Zasada

11/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon