Likwidacja Stadionu Śląskiego. Klimosz: "Prezes już nie będzie potrzebny. Teraz wystarczy dyrektor"

Spółka Stadion Śląski przestanie istnieć. Obiektem będzie zarządzała jednostka budżetowa. Prezes straci pracę, a rządził będzie dyrektor. Po co te zmiany? - Kwestia podatku od nieruchomości, podatku VAT, rozliczeń. Jeżeli to będzie jednostka, będzie łatwiej - wyjaśniał Krzysztof Klimosz, były prezes Stadionu Śląskiego na antenie „Rozmowy dnia".

Fot. Wikipedia/DzejKej86 (CC BY-SA 4.0)
Slaski stadion

Likwidacja spółki Stadion Śląski stanie się faktem za kilka miesięcy. Już wczoraj, 13 marca, informowaliśmy o tym, że powołana 10 lat temu spółka zostanie zastąpiona przez powołaną przez zarząd województwa śląskiego jednostkę budżetową o nazwie... „Stadion Śląski".

- Decyzja o tym, że spółka jest celowa do rozbudowy stadionu powstała 10 lat temu. Wtedy radni na sesji przegłosowali powstanie spółki z określonym terminem istnienia. Założono, że przez 10 lat spółka wypełni swoje cele i przestanie istnieć. Formalnie obiektem spółka przestanie zarządzać 17 września. Natomiast w maju zacznie działać jednostka budżetowa, która będzie miała trzy miesiące na przyjęcie części zadań i zatrudnienie pracowników - powiedział Krzysztof Klimosz, wicemarszałek województwa śląskiego i były prezes Stadionu Śląskiego na antenie Radia Piekary.
Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski zniknie. Pojawi się nowy... Stadion Śląski. "To są realne oszczędności"

Autor: Patryk Osadnik

13/03/2023

Nowy Stadion Śląski. Co się zmieni?

Jak zapewnia Krzysztof Klimosz, funkcjonowanie Stadionu Śląskiego pod zarządem jednostki budżetowej będzie wyglądało z zewnątrz bardzo podobnie. Zmienią się jednak kwestie techniczne.

- Kwestia podatku od nieruchomości, podatku VAT, rozliczeń. Jeżeli to będzie jednostka, będzie łatwiej - wyjaśniał były prezes Stadionu Śląskiego na antenie „Rozmowy dnia".

- Zapisy łączące spółkę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego powodują, że każdego roku przelewamy tam bardzo dużo pieniędzy, ale sporo też tracimy. 7 mln złotych rocznie z tytułu podatku VAT. W przypadku jednostki budżetowej nie musimy tego VAT-u płacić. To są realne oszczędności - przekonywał z kolei Marszałek Jakub Chełstowski podczas sesji Sejmiku.

Dyrektor zamiast prezesa

Likwidacja spółki Stadion Śląski, a w zasadzie jej przekształcenie w jednostkę budżetową oznacza, że stadion nie będzie miał już prezesa, ale... dyrektora. Dotychczasowy prezes, czyli Jan Widera, straci stanowisko. A kto zostanie dyrektorem i tym samym będzie kierował Stadionem Śląski? To powinno wyjaśnić się w najbliższych tygodniach. Reszta pracowników spółki najpewniej zachowa pracę i zostanie przeniesiona do nowej jednostki budżetowej.

Cała rozmowa z Krzysztofem Klimoszem do zobaczenia i posłuchania poniżej

Dawid Podsiadło koncert Chorzów

Może Cię zainteresować:

5 niezapomnianych momentów koncertu Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

27/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pieniądze legitymacja emeryta

Co ma Polski Ład do rozliczenia emerytury z fiskusem?

WSS Rybnik

Trudna sytuacja Szpitala nr 3 w Rybniku

Tarnowskie góry szpital czarna polska jesień

Tarnogórski szpital dołącza do "Czarnej Polskiej Jesieni"

Gaz Tablica

Gminy liczą na interwencję rządu. Cena gazu powyżej budżetu

Tworóg oświetlenie

Tworóg będzie wyłączać oświetlenie na noc

Jacek Sasin

Podatek ma obniżyć ceny prądu? "Socjalizm w czystej formie"

Siedziba CD Projekt, Warszawa

Śląska Medusa Group projektuje nową siedzibę CD Projekt